Wpis z mikrobloga

Tak sobie pomyślałem, że mieliśmy okazję przeżyć najlepsze 25 lat Polski. Zeszliśmy z drogi rozwoju i wolności. Wracamy dokładnie do tych samych rozwiązań, które obowiązywały za komuny (fasadowy TK, fasadowi rzecznicy praw obywatela, brak niezależnego sądownictwa, upolityczniona prokuratura, władza jednej partii, szara eminencja, niszczenie wolności gospodarczej, rozbuchany socjalizm i izolacja na arenie międzynarodowej). To będzie kraj smutnych i starych ludzi.

#neuropa #4konserwy #polityka #polska
  • 84
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: @Internet_the_explorer: repolonizajca mediów to nie to samo co prlowski cenzor gazet,ojezu nie chce wybielać poczynań pisu ale wszystkie te reakcje "co to teraz będzie,wstyd się przyznać za granicą skąd jestem" "niszczą nasz caly dorobek od 89" "boję się o wolność slowa i demokracje" są po prostu przesadzone,afery są rozkręcane i rozdmuchiwane przez "drugi obóz" przez co nie którzy ludzie dają się latwo manipulować,pamiętasz np zdjęcie z biedną
  • Odpowiedz
ą po prostu przesadzone,afery są rozkręcane i rozdmuchiwane przez


@Hamouma: Nie są. Wymień mi proszę jakie będziemy mieli ośrodki władzy w państwie nie podlegające kontroli partii rządzącej.


Jakbyś znał trochę historię prawa to wiedziałbyś, że zmiany proponowane przez PIS i ich istota są zasadniczo recypowane z PRL. Wkrótce to będzie władza partii zwierzchniej nad innymi
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer:

> Zatęskniłem za czasami, kiedy rząd zastanawiał się jak pogodzić dobro skarbu państwa z dobrem obywateli. Za tymi czasami, w których budżet państwa nie służył do uciszania społeczeństwa w celu przeprowadzenia niedemokratycznych zmian.

Rozwiń? bo chyba masz na myśli Leszka Milera,który jako ostatni obniżyl podatki a nie poprzednią wladze

A co do "wolności mediów" to zależy jak na to patrzeć,pis zrobil sobie partyją telewizję ale pamiętasz proces Komorowskiego?Ile redakcji
  • Odpowiedz
Problem nr 1 to bedzie to naprawic, a problem nr 2 to jak sprawic, by nowa wladza zamiast korzystac z idiotycznych ustaw PiS dla wlasnych celowa, zdobyla sie na ich uchylanie :|
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer:
1. Gdzie był TK gdy nacjonalizowali środki z OFE?
2. Gdzie była prokuratura i KNF jak kradli z Amber Gold.
3. Gdzie były te niezależne sądy i prokuratura jak wsadzili gościa za trzymanie krzesła w prześmiewczym geście na demonstracji?

Ja nie jestem za PiS czy za PO, ale jak ludzie się spuszczają nad tym jak to kiedyś było zajebiście za peło to mnie krew zalewa. Ludzie przy władzy i
  • Odpowiedz
Problem nr 1 to bedzie to naprawic


@stekelenburg5: A kolejny rząd spędzi cztery lata na próbach ogarnięcia chaosu jaki pozostał po obecnym rządzie, wspierany krzykami pisowskiej opozycji i dzięki temu z kretesem przegra wybory :) Zwłaszcza że dopiero wtedy zaczną wychodzić negatywne konsekwencje niektórych pomysłów obecnej władzy, a ludzie niestety mają pamięć dobrą lecz krótką i elektorat raczej nie skojarzy tych problemów z działalnością np. ministra sin(PI).
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Jakbyś czytał coś innego niż wykop to nie zadawałbyś takich tabloidowych pytań.

1. Gdzie był TK gdy nacjonalizowali środki z OFE?


Zgodnie z prawem i naszym wspólnym interesem potwierdził zgodność z prawem takiego przedsięwzięcia. Nie chce mi się tego tłumaczyć setny
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: ty dziecko rozważasz jednostkowe tematy, kiedy OP mówi o #!$%@? psuciu systemowym. Bo wśród tego krzesła 99.9% spraw nic się innym nie działo, ty pamiętasz ten jeden incydent bo właśnie był #!$%@? incydentem plus akurat nie byl zupełnie bez uzasadnienia. A teraz #!$%@? działania prokuratury to już norma systemowa, polityczna, partyjna i tu jest różnica której nie pojmujesz
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Bo znowu przy władzy są te same stare dziady, w ich żyłach dalej płynie krew o smaku komuny i to jedyny system jaki dobrze znaja, w jakim się wychowali i który ukształtował ich mentalność.

Niestety musimy poczekać aż wszystkie relikty komuny wymrą śmiercią naturalną i wylądują na śmietniku historii
  • Odpowiedz
@zabiligoiuciekl: najlepszym przykladem wybiórczego patrzenia przez media na wladze jest sytuacja z ustawą o wycince drzew,Daję sobie ręke #!$%@?ć,że gdyby to weszlo za platformy to na tvn mielibyśmy material jak to Komorowski przyjeżdża gdzieś na wieś do chlopa,który z uśmiechem na ustach przycina sobie sosny obok zagrody i mówi do kamery "no,i to jest prezydent,w końcu nie muszę prosić urzędników o zgodę" a że to wprowadzil drugi "obóz" no to
  • Odpowiedz
@Hamouma: Dokładnie. Nic dodać nic ująć. W Polsce porostu mamy dwie duże grupy interesów:

1. Kościelno - Solidarnościowo - Konserwatywną z romantycznym uwielbieniem do socjalizmu jako że sporo z nich to związki zawodowe w państwowych zakładach (PiS)
oraz
2. Pseudo-biznesmenów z korzeniami w WSI i UB, którzy zdążyli się uwłaszczyć, zdobyć wpływy i kreować się na nowoczesnych "Europejczyków".
  • Odpowiedz