Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem zapisać się na #prawojazdy kat A. Prawko kat. B mam od 2011 roku i w prawku mam wbita ważność bezterminową. Czy orientuje się ktoś może czy muszę wykonywać badania lekarskie? Czy liczą się te które robiłem przy okazji kat. B? Może ktoś z #motocykle był w podobnej sytuacji?
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan-Zly: yy, żeby zapisać się na kurs powinieneś mieć profil kandydata, a żeby go otrzymać powinieneś pierw mieć badania - tak to wygląda na kat. B więc chyba na A tak samo?
  • Odpowiedz
@ptasigryp: tak, ale kolega robiąc B+E dowiedział się z wydziału komunikacji ze wystarcza mu badania z B (z 2011). Jutro postaram się zadzwonic do wydziału komunikacji i zobaczymy co mi powiedzą :)
  • Odpowiedz
Niestety musisz robić je ponownie, kat. B mam od 7 lat, kat. A robiłem rok temu i niestety badania musiałem robić jeszcze raz. Do tego bezterminowe prawko przepadło i teraz mam ważność 15 lat
  • Odpowiedz
Chyba nie do końca, poprzednie miałem bezterminowe na B. Tak teraz jest, że prawko jest terminowe, nawet jak wcześniejsze kategorie miałeś bezterminowe. Po prostu po tym czasie musisz zrobić ponownie badania lekarski, niestety ;/ Sam zaluje, ze nie zrobilem prawka na moto razem z samochodem, ale wtedy jeszcze mnie nie ciagnelo do moto... :)
  • Odpowiedz
@Pan-Zly: Musisz wykonać badania lekarskie (to jest inny blankiet , pani/pan doktor Ci zaznaczy na co były badania). Pozwolenie kat. B będziesz miał bez terminu ważności, ale na A juz będzie termin ważności uprawnień. Po upływie terminu wymieniasz tylko dokument (chodzi o aktualizacje zdjęcia w dokumencie).
  • Odpowiedz
@kuba25800: No to ktoś Cię zrobił w siusiaka.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami:

§ 29. 1. W przypadku osób, które posiadały w dniu wejścia w życie ustawy uprawnienia do kierowania pojazdami,
których data ważności nie była ograniczona orzeczeniem lekarskim lub psychologicznym, w pozycji „data ważności
uprawnienia” umieszcza się symbol „–” jako informację, że dana kategoria
  • Odpowiedz
@kuba25800: Kiedyś był wykop na ten temat gdzie gościu chyba zdawał na jakąś kat. C i gdy odebrał nowe prawo jazdy zmienili uprawnienia na kat B z bezterminowych na terminowe więc jak robiłem w tamtym roku prawko na kat A. zwróciłem na to uwagę i faktycznie przy odbiorze zmienili mi B na terminowe. Nie przyjąłem prawa jazdy powiedziałem że uprawnienia na kat B były bezterminowe i takie maja zostać. Musiałem
  • Odpowiedz