Wpis z mikrobloga

@mars83: Zainstalowałem ProFTPD zgodnie z tym poradnikiem http://www.tecmint.com/install-proftpd-in-ubuntu-and-debian/
Na konto proftpd nie mogę się zalogować mimo podania na pewno poprawnego hasła. A po utworzeniu konta myproftpduser i zalogowaniu się na nie mogę tylko przeglądać pliki na serwerze bez możliwości edycji/usunięcia czy wrzucenia czegoś nowego.
Pytanie jest takie czy muszę jakoś nadać uprawnienia na to konto jeżeli tak to proszę o poradnik jak to zrobić

@heliodorgi Wołam bo plusujesz :)
@Ex3: Dosyć szybko mi poszło, zainstalowałem php5 bo takie było w poradniku( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy jest możliwość jakoś je zaktualizować do 7 czy będę musiał instalować od nowa?
@Ex3: Debian 7 x64
Mam jeszcze problem z phpmyadmin instaluje go apt-get install phpmyadmin
Przy pytaniu "Web server to reconfigure automatically:" wybieram apache2 a przy "Configure database for phpmyadmin with dbconfig-common?" daje No
Ale nie tworzy się nawet folder /phpmyadmin/ i oczywiście po wejściu na link nic tam nie ma. Sprawdzałem przez ftp i nie ma takiego folderu
@WbijBORDO:

Co do php7 spróbuj:
add-apt-repository ppa:ondrej/php
apt-get update
apt-get install php7.0

a przy phpadmin wybierz przy drugim Yes.
Dalej dajesz hasło bazy i administratora. A MySQL zainstalowałeś?
@Ex3: Szkoda że masz zablokowane PW to bym ci podał link do info.php to byś zobaczył czy wszystko co potrzebne mam zainstalowane. Chociaż bardziej to wygląda na jakiś błąd z uprawnieniami