Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam sie nad kupnem gitary elektrycznej, miałem małą styczność tylko z gitarą akustyczną, byłaby to gitara dla początkującego. Możecie mi doradzić jaki sprzęt jest potrzebny do rozpoczęcia gry i podać jakieś przykłady gitar które są ok w stosunku jakość/cena?
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #pytanie #naukagrynagitarze
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@DunkLord Sprawdź sobie ceny gitary Yamaha Eterna, na start powinna wystarczyć. Jeśli chodzi o resztę sprzętu to wybierz się do jakiegoś sklepu muzycznego i poproś o poradę w wyborze pieca, a kabel to już formalność. Ja korzystałem kiedyś z pieca Line 6 Spider IV i był całkiem ok.
  • Odpowiedz
@DunkLord:

Temat sprzętu jest dość gęsto szeroki, powiedz nam jaki masz budżet to pomożemy. Jak nie chcesz wydawać dużo za gitarkę i mieć jakąś fajną jakość to kup używaną yamahe, corta, może jakieś ltd się trafi w dobrej cenie. Z gitar któe mogę osobiście polecić na dobry początek to yamaga erg 121, yamaha pacifica 112. Na erg 121 sam zaczynałem i grało się bardzo przyjemnie. Pacifice ogrywałem kiedyś w sklepie
  • Odpowiedz
@verlix: @Hans_Olo: https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/wzmacniacze/comba-gitarowe/fender-frontman-15g
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/jay-turser-jt-300-m-bk

czy taki zestaw nada się DO SPRÓBOWANIA czy wogóle spodoba mi się nauka gry na gitarze ele., z tego co widzę c mi polecacie wyszło by z 1500 zł za gitarę i wzmacniacz sam.

Czy jakieś okablowanie oddzielnie musiałbym jeszcze dobrać do tego czy już tam wszystko
  • Odpowiedz
@DunkLord: tylko sprzęt używany. nie dość, że za połowę ceny to najczęściej już ustawiony i wyregulowany. Cort KX5, Yamaha Pacifica 112, Washburn Wi 14, ze wzmaków to Kustom 30rc, Kustom KG212fx, Fender Mustang
  • Odpowiedz
@AzureTurtle: Ja chyba kabel dostałem w zestawie, ale nie pamiętam, czy z gitarą, czy z piecem. Do ćwiczeń to gitara nawet za dwie stówki da radę, byle krzywa nie była, ale jak się później przesiądziesz na jakiegoś ibaneza, to jak byś mur berliński obalił. Gorzej z piecami i innymi takimi. Ten który Ci zaproponowałem, to na prawdę dobra rzecz, tańsze mogą Cię zawieść, zwłaszcza jak np. usłyszysz siebie u kolegi,
  • Odpowiedz
@DunkLord:

Jak nie chcesz wydawać za dużo, a potem nie żałować to kupuj sprzęt tylko używany. Za 500 zł można mieć już bardzo dobrą gitarę. Tak jak pisał @AzureTurtle zobacz yamahy, corty, washburny. A zamiast wzmacniacza raczej kupił bym jakiś tani interfejs i grał przez komputer za pomocą wtyczek VST. Miałbyś wszystkie efekty jakie byś tylko chciał, a nie brzmiało by to jak pierdząca kupa.
  • Odpowiedz
@DunkLord: jakbym teraz kupował gitarę żeby na niej nie grać ( ͡° ͜ʖ ͡°) to szukałbym używanej Yamaha Pacifica 112. Jeśli o piec chodzi to na początek wystarczy Ci Roland Cube. Używkę kupiłem za 200zł, a dość często pojawia się na olx. Z nówek to pewnie celowałbym w coś z Orange, ale to Cube w zupełności wystarcza.

Polecam też film ksantypa z tą gitarą w roli
Paczekwmasle - @DunkLord: jakbym teraz kupował gitarę żeby na niej nie grać ( ͡° ͜ʖ ͡...
  • Odpowiedz
I gitarę i piec kupowałem na megascena.pl, gościu doradził i telefonicznie co wybrać i rzeczywiście jestem zadowolony z tego co mi wybrał. Za zapis do newslettera mają zniżkę, więc cenowo też spoko wyszło.
  • Odpowiedz