Wpis z mikrobloga

Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszałam od "mądrze" wyglądającego staruszka w czarnej kiecce czytającego z kartki:
1. W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji.
Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.

2. Biblii nie można interpretować dosłownie.
Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.

3. Pismo święte można zinterpretować poprawnie tylko z odpowiednim przygotowaniem.
Wniosek: Czyli powinnam skończyć studia teologiczne, by stwierdzić, że to jeden wielki stek bzdur służących manipulacji czarną masą.

Wniosek dodatkowy: oglądając TVTrwam potwierdzasz, że jesteś idiotą i mówimy ci to niemal wprost. Ale ponieważ jesteś idiotą to i tak się nie zorientujesz i będziesz nas oglądać dalej, a nawet wspierać finansowo, o co nie zapomnimy poprosić pod koniec programu.

Dodatkowy wniosek dodatkowy: religię powinno się zdelegalizować. Każdą.

#bekazkatoli #bekazpodludzi #patologiazewsi #stoboldowdupyxandry
xandra - Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszał...

źródło: comment_LcLX1LK75fzIbkrm2dUF1WS7HHOJT0s5.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@xandra: Jak to pewnie nie słyszałem? Nie wiem za kogo mnie masz, ale ja mam umysł otwarty na różne światopoglądy nie negujący niczego, w przeciwieństwie do ciebie gdzie "rozmowa" nie jest budująca, bo jest prowadzona pod gotową tezę, dodatkowo ostentacyjnie kpiąca z innych możliwości. Przytoczony Heller uważa za wielce prawdopodobną teorię symulacji co się jeszcze bardziej zgadza z wiarą chrześcijańską bardziej niż inne.
  • Odpowiedz
@xandra:
Ad 1. Gdzie tu hipokryzja? Jak piszesz na fb ze ograniczasz fb na czas postu to jest to logiczne, ze namawiasz przy okazji do tego innych zeby np mniej marnowali czasu na śmieszne kotki i lajkowanie zdjęć znajomych.

Tym bardziej ze w Biblii jest zapis, ze Jezus nauczał nie w świątyniach tylko przebywał wsród pijaków, nierządnic, niższej klasy bo tamci ludzie go potrzebowali najbardziej. Tak samo po to organizowane sa
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Podsumuję tą ścianę bzdur, komunałów, frazesów, szablonowej propagandy, ogólników kilkoma zdaniami. Rozejrzyj się, przejrzyj na oczy, nie trafisz do nieba za puste słówka i próbę obrony największego oszustwa w historii ludzkości.

Księża złodzieje - dostali pieniądze na ŚDM od państwa, od pielgrzymów i wolontariuszy za śmieszne uloteczki i nic nie warte plecaczki, które w Chinach można kosztowały może z dolara. Wzięli pieniądze od restauratorów po 2 tys, i co?

http://kkpp.blox.pl/2016/12/Kosciol-nie-zaplacil-za-noclegi-pielgrzymow.html
  • Odpowiedz
O ile pamiętam to Jezus rozdawał dary swoim wiernym wyznawcom, a nie pobierał od nich datki. I nic o takiej działalności nie wspominał.


@xandra: Nie wiem, nie czytałem, ale się wypowiem Xddddd

O ile pamiętam

pamiętam



  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: "O ile pamiętam" jest popularnym powiedzeniem. Proponuję znaleźć mi w biblii informację o tym, że Jezus zbierał pieniądze od wiernych, lub namawiał do tego swoich uczniów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra:

"O ile pamiętam" jest popularnym powiedzeniem


To nie powinieneś mieć problemów by używać go poprawnie.

Proponuję znaleźć mi w biblii informację o tym, że Jezus zbierał pieniądze od wiernych, lub namawiał do tego swoich uczniów


Chyba nie wiesz po jakiej stronie ciąży obowiązek dowodowy.
  • Odpowiedz
To nie powinieneś mieć problemów by używać go poprawnie.

A ty poprawnie użyć formy osobowej, zwykła kultura tego wymaga, albo czytanie ze zrozumieniem, ewentualnie spostrzegawczość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba nie wiesz po jakiej stronie ciąży obowiązek dowodowy.

Pomyśl chwilę logicznie, jak udowodnić coś, czego dowodem jest brak dowodu na zaprzeczenie tezy, którą przedstawiłam?

@dolus_deliberatus:
  • Odpowiedz
@xandra:

Pomyśl chwilę logicznie, jak udowodnić coś, czego dowodem jest brak dowodu na zaprzeczenie tezy, którą przedstawiłam?


Można zacząć od:
Poprawnie: Przeczytałem/am. Nie ma.
Niepoprawnie: Nie przeczytałem/am. Nie ma.

A ty poprawnie użyć formy osobowej, zwykła kultura tego wymaga, albo czytanie ze zrozumieniem, ewentualnie spostrzegawczość ( ͡° ͜ʖ ͡°)


O rany :D
  • Odpowiedz
@xandra: Pomijając treść... Odpowiedz mi na jedno pytanie: Jakim cudem z takich twierdzeń wysunęłaś takie wnioski? Bo logiki tu zero. Wszystko wyrwane z kontekstu, wyolbrzymione, wniosek nie bazuje na twierdzeniu tylko na Twoich przekonaniach.

Jak chcesz napisać, że nie podoba Ci się biblia/kościół/księża to napisz, a nie podpierasz to wnioskami z dupy.
  • Odpowiedz
@malani:

Odpowiedz mi na jedno pytanie: Jakim cudem z takich twierdzeń wysunęłaś takie wnioski? Bo logiki tu zero. Wszystko wyrwane z kontekstu, wyolbrzymione, wniosek nie bazuje na twierdzeniu tylko na Twoich przekonaniach


Jeśli tak, wytknij mi pomyłki, błędy logiczne, poprzyj merytorycznymi argumentami, przykładami, cytatami. A nie wygłaszasz kolejny już tutaj komentarz z dupy, jak to określiłeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: Proszę bardzo, pierwsze z brzegu.

W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji. Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.


Jeżeli mówią żeby ograniczyć oglądanie telewizji to tyczy się to wszystkich kanałów. Tyle. Nie wynika z tego nic więcej, wyolbrzymiasz. W pozostałych tak samo. W każdym z punktów Twój wniosek nie wynika z twierdzenia tylko z Twojego nastawienia co oznacza, że
  • Odpowiedz
@malani: Zupełnie nie trafione. Widownia docelowa, tej stacji "utrzymującej się wyłącznie z datków", która całkiem często nadaje bloki reklamowe to głównie osoby w wieku powyżej 65 roku życia. Oprócz Trwam raczej nie mają ustawione nic innego i opieram to stwierdzenie na doświadczeniach empirycznych kilku znajomych mojej babci.

Jeżeli mówią żeby ograniczyć mało telewizji to tyczy się to wszystkich kanałów.

Stwierdzenie padło na początku programu.

Co ciekawe przypadkiem trafiłam na ciekawą statystykę:
  • Odpowiedz
@xandra:
Nie wiem czy widzisz absurd w jaki argumentujesz swoje wypowiedzi, tzn przekazami medialnymi i nagłaśnianiem tej samej narracji, że jeśli kościół coś zrobi źle to jest równoznaczne z tym że powinni zrównać go z Ziemią. Dla mediów to jest wygodne, bo kościół jako instytucja nie może się odgryźć, więc można go sobie do woli opluwać.

Jakoś ludzie którzy krytykują kościół nagle zapominają, że powołał on takie instytucje jak Caritas, które
  • Odpowiedz
@xandra: A co to ma do rzeczy? Twoje wnioskowanie mija się z twierdzeniem. Tyle. To, że teraz rozszerzasz temat o nowe wątki niczego nie zmienia i nie argumentuje Twojego wniosku, bo wynika z błędnej logiki. Nie da się w ten sposób z nikim dyskutować.
  • Odpowiedz
3. Pismo święte można zinterpretować poprawnie tylko z odpowiednim przygotowaniem.

Wniosek: Czyli powinnam skończyć studia teologiczne, by stwierdzić, że to jeden wielki stek bzdur służących manipulacji czarną masą.


@xandra: Powiedziałbym, że nie tyle teologiczne, co historyczne. Do poprawnego zrozumienia Biblii trzeba jednak mimo wszystko znać kontekst historyczno-kulturowy ludu, którego ona dotyczy.
  • Odpowiedz