Wpis z mikrobloga

Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszałam od "mądrze" wyglądającego staruszka w czarnej kiecce czytającego z kartki:
1. W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji.
Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.

2. Biblii nie można interpretować dosłownie.
Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.

3. Pismo święte można zinterpretować poprawnie tylko z odpowiednim przygotowaniem.
Wniosek: Czyli powinnam skończyć studia teologiczne, by stwierdzić, że to jeden wielki stek bzdur służących manipulacji czarną masą.

Wniosek dodatkowy: oglądając TVTrwam potwierdzasz, że jesteś idiotą i mówimy ci to niemal wprost. Ale ponieważ jesteś idiotą to i tak się nie zorientujesz i będziesz nas oglądać dalej, a nawet wspierać finansowo, o co nie zapomnimy poprosić pod koniec programu.

Dodatkowy wniosek dodatkowy: religię powinno się zdelegalizować. Każdą.

#bekazkatoli #bekazpodludzi #patologiazewsi #stoboldowdupyxandry
xandra - Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszał...

źródło: comment_LcLX1LK75fzIbkrm2dUF1WS7HHOJT0s5.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
opis odnośnika@dzeksondzekson:

Każda religia to ograniczanie postępu, dosłownie starożytne rytuały, które towarzyszyły ludziom tysiące lat temu. Można to spokojnie przyrównać do przywoływania deszczu przez dzikie plemiona Indian. Szaman powtarza "magiczne słowa" i macha kadzidełkiem, zebrani powtarzają słowa modlitwy, często te same, powtarzające się frazy. Powoduje to zmiany w procesie pracy mózgu, zagubienie w czasie i przestrzeni, ogłupienie tymi samymi frazami - innymi słowy, robi z ludzi idiotów, podatnych na manipulację. Wiele
  • Odpowiedz
@malani: Ok, przyjęłam do wiadomości, że logiczne wyciąganie wniosków jest ci obce.

@DywanTv: Jak wyżej.

@Flypho: Trochę się tym interesowałam. Nie tylko religią katolicką. Biblia jest kalką innych ksiąg religijnych, miksem kilku z nich.

Oto i owe podobieństwa:
- Faraona w starożytnym Egipcie uważano za syna boga, był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi
  • Odpowiedz
@xandra: Nie wiem do końca w jaki sposób wypisane przez ciebie fakty miałyby ci pomóc w odkryciu mądrości Biblii xD. Co najwyżej w odkryciu, że tło fabularne jest mocno naciągane i że nie do końca było tak jak opisali w ewangelii.
  • Odpowiedz
@xandra: jakieś #!$%@? te wnioski wyciągasz :D

Pismo święte można zinterpretować poprawnie tylko z odpowiednim przygotowaniem.

Wniosek: Czyli powinnam skończyć studia teologiczne


@xandra: a nie możesz samemu przeczytać jakieś literatury przygotowującej? podziwiam zapał, że całe studia kończyć dla 1 książki ale czasami praca własna wystarczy
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: "Mądry" pan właśnie o takim przygotowaniu wspominał, że tylko wtedy będzie można poprawnie biblię zinterpretować... A poza tym grzeczniej kolego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: Droga kobieto. Kiedyś pisaliśmy na PW, nie chcę być niemiły, ale wniosek to kompletnie coś innego niż myślisz. Tak mi się zdaje. Popatrzmy na jeden przykład, co do którego nie mam wątpliwości.

Ktoś Ci mówi

Biblii nie można interpretować dosłownie.


A Ty za wniosek który wciągnęłaś podajesz:"

Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.


Możesz mi pokazać jakąś logiczną korelację? Wnioskiem możliwym do wyciągnięcia ze zdania "Biblii nie
  • Odpowiedz
@xandra: poprawnie to nie wiem czy jest coś takiego w interpretacji, co do dopuszczalności to na pewno jako "cywil" Twoja interpretacja nie będzie stała przed interpretacją opracowaną przez ludzi kościoła.
Jak niegrzecznie to przepraszam, trochę te faszystowskie zapędy mnie wyprowadził z równowagi.
  • Odpowiedz
Ok, przyjęłam do wiadomości, że logiczne wyciąganie wniosków jest ci obce.


@xandra: Witam na czarnej liście. Nie jestem w stanie rozmawiać z osobami mającymi "swoją logikę". Jak widać nie jestem odosobniony, więc może jednak przestaniesz obrażać ludzi i zaczniesz ich rozumieć?
  • Odpowiedz
jak czytasz że gerwazy miał pas z #!$%@? to też to interpretujesz dosłownie ?


@skinrunner: ale weź sprawdź co znaczyło słowo #!$%@? "w czasach Gerwazego", a potem rób z siebie idiotkę. Czym innym jest interpretacja, a czym innym czytanie archaizmów.
  • Odpowiedz
@xandra:

Każda religia to ograniczanie postępu, dosłownie starożytne rytuały, które towarzyszyły ludziom tysiące lat temu. Można to spokojnie przyrównać do przywoływania deszczu przez dzikie plemiona Indian. Szaman powtarza "magiczne słowa" i macha kadzidełkiem, zebrani powtarzają słowa modlitwy, często te same, powtarzające się frazy. Powoduje to zmiany w procesie pracy mózgu, zagubienie w czasie i przestrzeni, ogłupienie tymi samymi frazami - innymi słowy, robi z ludzi idiotów, podatnych na manipulację. Wiele osób
  • Odpowiedz
Jeszcze do @dzeksondzekson:

Spójrz w lustro, jeśli uważasz się za inteligentną kobietę. Na pewno masz jakieś nałogi, wady, problemy. Inaczej w ogóle by nie było Cię na wykopie. I Ty mi mówisz, że bez Boga masz wszystko?


Oczywiście. Niby, co, bóg mi dał szkołę, wiedzę, talent? Bo obawiam się, że to z naukowego punktu widzenia bzdury. Takie mam predyspozycję, geny. To nie bóg mnie stworzył, jestem wynikiem kontaktu dwojga ludzi.

Możesz
  • Odpowiedz
Możesz mi pokazać jakąś logiczną korelację? Wnioskiem możliwym do wyciągnięcia ze zdania "Biblii nie można interpretować dosłownie" może być coś w stylu "To musi znaczy, że Biblia jest napisana skomplikowanym językiem", "Czyli Biblia musi być pełna przenośni", "Nie powinnam Biblii interpretować dosłownie" "Księża uważają, że Biblii nie powinno się interpretować dosłownie". W żadym wypadku "Chyba, że akurat nam, czarnym kieckom, tak pasuje". To się nie trzyma kupy. Pomijam fakt, że Biblia to
  • Odpowiedz
@xandra: Biblia piszemy wielką literą, bo to nazwa własna. Pisząc "biblia" nie umniejszasz jej, a sobie.

i popatrz tylko na logiczność Twojej wypowiedzi


Tylko o tym mówiłem.

Nie chcę wypowiadać się na temat tego, gdzie umarł Jezus, ilu miał uczniów, bo nie zagłębiałem się nigdy w takie tematy. Jeśli jednak podasz wiarygodne źródło będę wdzięczny.
  • Odpowiedz
@xandra:

Wiesz ja słyszę tylko, daj co łaska, daj na kościół, daj za chrzest, ślub, pogrzeb... To słyszę gdy mówi ksiądz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To masz złe doświadczenia, nie wiem sam z kim. Znam księży, który są skąpi i chciwi (tak mi się zdaje). Znam też takich, który nie są. Bywał u mnie na kolędzie ksiądz, który widząc wiele dzieci w domu odmawiał przyjęcia ofiary, sam
DywanTv - @xandra: 

Wiesz ja słyszę tylko, daj co łaska, daj na kościół, daj za chr...
  • Odpowiedz
@xandra:

Oczywiście. Niby, co, bóg mi dał szkołę, wiedzę, talent? Bo obawiam się, że to z naukowego punktu widzenia bzdury. Takie mam predyspozycję, geny. To nie bóg mnie stworzył, jestem wynikiem kontaktu dwojga ludzi.


Ja mówię o tym, nie co masz, jak radzisz sobie z problemami. Skoro masz wszystko, to co tu jeszcze robisz? Jesteś tak szczęśliwa, że boli Cię kościół i wylewasz na niego pomyje. Szczęśliwi ludzie nie zachowują się
  • Odpowiedz