Wpis z mikrobloga

Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszałam od "mądrze" wyglądającego staruszka w czarnej kiecce czytającego z kartki:
1. W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji.
Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.

2. Biblii nie można interpretować dosłownie.
Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.

3. Pismo święte można zinterpretować poprawnie tylko z odpowiednim przygotowaniem.
Wniosek: Czyli powinnam skończyć studia teologiczne, by stwierdzić, że to jeden wielki stek bzdur służących manipulacji czarną masą.

Wniosek dodatkowy: oglądając TVTrwam potwierdzasz, że jesteś idiotą i mówimy ci to niemal wprost. Ale ponieważ jesteś idiotą to i tak się nie zorientujesz i będziesz nas oglądać dalej, a nawet wspierać finansowo, o co nie zapomnimy poprosić pod koniec programu.

Dodatkowy wniosek dodatkowy: religię powinno się zdelegalizować. Każdą.

#bekazkatoli #bekazpodludzi #patologiazewsi #stoboldowdupyxandry
xandra - Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszał...

źródło: comment_LcLX1LK75fzIbkrm2dUF1WS7HHOJT0s5.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson:

Jak chrześcijaństwo ogranicza postęp?


Palenie ksiąg naukowców, ściganie ich, zaprzeczanie ich naukom, ofiarami kościoła padli Kopernik, Galileusz, Roger Bacon, Piotr z Abano, Cecco d'Ascoli, Wilhelm Ockham, Pietro Pomponozzi, Hieronim Cardanus, Miguel Servet, Andreas Vesalius, Caesare Cremonin, Marco Antonjie, Giulio Cesare i wielu wielu innych. Nich nauki były zakazane - postęp był ograniczany, dławiony. Nie pasowała kościołowi ta wiedza, w końcu była sprzeczna z ich kłamstwami - Ziemia nie tylko nie
  • Odpowiedz
Posłuchaj tego księdza, może będzie Ci się go dobrze słuchało

Może

i może zobaczysz, że chrześcijaństwo to piękna religia.

W to raczej wątpię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DywanTv:
  • Odpowiedz
@xandra: Cumpelo mam bardzo zbieżne poglądy w tej kwestii(bo również jak Ty miałem kontakt z czarnymi i ich caritasem, znam wiele przekrętów, zamiatanie pod dywan np. pedofilii etc.). Jedyne z czym się nie zgadzam to kwestia delegalizacji wiary. Niech każdy wierzy sobie w co tylko ma ochotę, byleby nie odbijało się to w jakikolwiek sposób na osobach które wiarę mają w poważaniu.
  • Odpowiedz
@xandra: No to identycznie( ͡° ͜ʖ ͡°) a to co pisałaś o neuronach w mózgu. Jakbyś mi w myślach czytała, zawsze gdy rozmawiam w swoim gronie o sprawach egzystencjalnych poruszam tą kwestię. Umiera świadomość umiera człowiek i tyle, cała filozofia według mnie i ja tak to widzę.
  • Odpowiedz
@Chemical_Brother: To jedyny logiczny wniosek, zresztą potwierdzony. Jeśli uszkodzi się obszar mózgu odpowiedzialny za wspomnienia, pamięć długotrwałą na przykład w wyniku jakiegoś urazu - mam na myśli amnezję - człowiek jest zupełnie kim innym. Czasem nabywa nowe talenty, czasem zostaje warzywem. To co czyni nas takimi jak jesteśmy to właśnie wspomnienia, doświadczenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chemical_Brother: No i to bardzo zdrowe podejście. Przeżyjesz, podobnie jak ja, swoje życie tak jak powinieneś, nie czarując się chórkami aniołków w chmurkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) A że to smutne? Trudno. Z drugiej strony, jeśli na przykład żyjemy w symulacji, lub wracamy w kolejnych wcieleniach to będzie raczej miła niespodzianka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: To akurat ciekawe z postem, bo ostatnio rozmawiałem z księdzem i mówił, że używki to sprawa indywidualna i nigdzie nie jest napisane, że należy je ograniczać.
Przedtem żartobliwie spytałem jak to jest z piciem wina na mszy to odpowiedział, ze on wtedy nie pije alkoholu tylko krew bożą. To się kumpel spytał, czy jak prowadzi po mszy i pały go łapią to czy jest mandat za tą bożą krew ;)
  • Odpowiedz
@Chemical_Brother: Smutne, gdy odchodzi ktoś bliski. Moja mama była bardzo ciekawą osobą, interesowała się tym, jak to wszystko jest zbudowane, gwiazdy, galaktyki, wszechświat. Chciałam jej tyle opowiedzieć, czasem przekładałam te rozmowy, aż pewnego dnia nagle zmarła. Świadomość tego, że ona odeszła na zawsze i nigdy jej już nie spotkam była bardzo bolesna i minęło naprawdę wiele czasu i przepłakanych nocy gdy w końcu z tym się pogodziłam. Jeśli istnieje coś więcej,
  • Odpowiedz
@Vortexon: Sprawa z używkami jest prosta. Można spróbować, ale gdy się ich nadużywa, gdy zaczyna to wpływać na nasze życie, lub innych ludzi - to nie jest już dobrze. Sztuczne pobudzanie się, lub odwrotnie, ukajanie, szukanie sztucznej przyjemności nie jest najlepszym sposobem na życie.
  • Odpowiedz
@xandra: To wiadomo, ale zastanawia mnie różna interpretacja "przepisów" postnych, przez co jeden ksiądz mówi, że trzeba unikać przy poście, a drugi mówi, że to sprawa indywidualna.
  • Odpowiedz
@xandra: Ja mówiłem, że jest to neutralne tylko względem nas. Nie wspominałem o bliskich, bo to już z naszym światopoglądem ciężko przetrawić, że tracimy ukochane osoby na zawsze i nigdy już ich nie spotkamy. Ty straciłaś mamę, ja ukochaną dziewczynę. Sam dziś po latach nie wiem w jak czarną dziurę rozpaczy bym wpadł gdyby nie mój aktualny różowy. No i do mnie nie wraca we snach a jak się pojawiała z
  • Odpowiedz