Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest teraz w #poznan na Wildzie? Kiedyś mówili, że niezbyt bezpiecznie, obecnie statystyki policyjne pokazują to samo, jednak mieszkańcy mówią coś innego. Mieszkam na Jeżycach i też dużo mówią o tej dzielnicy, ale nigdy nie spotkało mnie tu nic złego.

Głównie chodzi mi o to, czy nie będzie to problem dla mojego różowego gdy zechce wyjść wieczorem z koleżankami. Nie chciałbym ganiać za nią co chwile, jak będzie chciała się gdzieś ruszyć.
  • 15
@Tomash49: Nigdzie w Poznaniu nie jest bezpiecznie. Moja różowa mieszkała rok czasu na wildzie, wychodząc od czasu do czasu w weekendy wieczorem i wracając w nocy, nie spotkało ją nic złego. Mówiła że wcale nie jest źle tak jak mówią. Wspomniała coś jeszcze, że największy przypał jest podobno w okolicy rynku wildeckiego, nie mieszkała zaraz przy tym rynku, wracając, nie musiała obok przechodzić.

Więcej Ci nie jestem w stanie powiedzieć.
Nigdzie w Poznaniu nie jest bezpiecznie


@rocky_b: :D

@Tomash49: mieszkałam trochę na Wildzie, blisko Rynku Wildeckiego, zdarzało mi się wracać do domu o różnych godzinach, noc, nad ranem. Wcześniej przez prawie rok chodziłam tam na siłownię za Rynkiem Wildeckim, często w okolicach 20-22. I nic złego mi się nie stało, nie spotkałam żadnej #!$%@? patologii, gdzieniegdzie jakiś pijany żul ale to się zdarza wszędzie. Nikt mnie nigdy nie zaczepiał, nawet
@Tomash49: statystyki przestępstw spadają od 2004 sukcesywnie - przenieśli sie do uk.
Raczej w 2017 nikt cie nie wciagnie do bramy żeby ci zabrac zegarek i tel coś co w latach 90 nie było zbyt zaskakujące (jak miałes fajne buty to też sie mogles pozbyc)
pecha można mieć wszędzie
@dziewczynaszamana:

Na Jeżycach mieszkam teraz, od 2 lat. Aktualnie na Kościelnej, także tutaj wiem jak jest i rzeczywiście bardzo fajna lokalizacja :) Akurat zmieniamy mieszkanie i gdybym miał opcje to zostałbym na Jeżycach. Niestety jednak ostatnio się cenią strasznie na Jeżycach;p
@Tomash49: Te rejony Jeżyc zrobiły się nieco hipsterskie, dużo młodych ludzi tam mieszka, działają fajne knajpy itd. Okolica jest przyjemna to i ceny od razu wyższe. Nad Wildą wisi jeszcze zła sława, ale nie jest źle, przez kilka lat nikt ze znajomych po mordzie nie dostał ani nie był świadkiem takiej sytuacji, prawda też taka, że dresy z bramy trafią się wszędzie