Wpis z mikrobloga

[ #komputery #windows #linux ]

Pacjent to pendrive Sandisk Ultra USB 3 16 GB. Po podłączeniu do gniazda USB, Windows (7 Pro) chce go formatować, ale nie jest w stanie tego zrobić, nawet z poziomu zarządzania dyskami, diskpart też nie pomaga. Zewnętrzne programy takie jak HDD Low Level Format, Bootice, HP USB Disk Storage Format Tool również nie są w stanie tego dokonać. Próbowałem też GParted pod Linuxem, ale brak efektów. Na podstawie VID i PID znalazłem na jakiejś rosyjskiej stronie informację o Formatter Silicon Power, ale ten nie znajduje urządzenia.

ChipGenius widzi coś takiego:
Description: [F:]Urządzenie pamięci masowej USB(SanDisk Ultra)
Device Type: Mass Storage Device
Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Current Speed: High Speed
Max Current: 224mA
USB Device ID: VID = 0781 PID = 5581
Serial Number: 4C530001051118122551
Device Vendor: SanDisk
Device Name: Ultra
Device Revision: 0100
Manufacturer: SanDisk
Product Model: Ultra
Product Revision: 1.00
Controller Part-Number: Unknown

Flasch Drive Information Extractor:
Volume: F:
Controller: SanDisk
Possible Memory Chip(s): Not available
VID: 0781
PID: 5581
Manufacturer: SanDisk
Product: Ultra
Query Vendor ID: SanDisk
Query Product ID: Ultra
Query Product Revision: 1.00
Physical Disk Capacity: 15597568000 Bytes
Windows Disk Capacity: 0 Bytes
Internal Tags: 3W4F-SCDJ
USB Version: 3.00 in 2.00 port
Declared Power: 224 mA
ContMeas ID: 4398-02-00
Microsoft Windows 7 SP1 x64 Build 7601

Zarządzanie dyskami:
14.53 GB RAW
Zdrowy (Partycja podstawowa)

Coś da się jeszcze zrobić?
  • 10
@Yaser: podobny problem jak u mnie z sandiskiem, tyle że swojego nie mogę sformatować do NTFS'u i FAT'u, zostaje mi exFAT. Próbowałeś ręcznie przez konsolę w windowsie? Mi tylko to działa.
To sandisk, niewiele z tym można zrobić


@fervi: W najbliższym czasie będę pewnie musiał zakupić jakiś pendrive, której więc firmy wybrać urządzenie, aby w przypadku podobnej awarii (już druga w ostatnim czasie) dało się go uratować?

spróbuj nadpisać zerami


@fervi: czy to to samo, co niskopoziomowe formatowanie?

@adrpan: nie działa.

@Kryspin013: wydaje mi się, że 5, aczkolwiek nie wiem, czy w Polsce mi przysługuje jakakolwiek gwarancja, gdyż pendrive
@Kryspin013: Dożywotnia gwarancja, jak sprzęt umarł to gwarancja przestaje działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yaser: A nawet nie wiem, całkiem możliwe. Chociaż wtedy nadpiszesz cały dysk (z MBR itd.) i będziesz musiał utworzyć tablicę partycji itd.