Wpis z mikrobloga

Da się ustalić na sztywno (albo przynajmniej że coś tam jest wywoływane najpierwiej) w JUnicie?
Widziałem gdzieś opcję z wywoływaniem alfabetycznym, no ale plz xD

Powiedzmy, że mam ATest.java i BTest.java i jeszcze jakieś klasy i teraz chcę, żeby testy wywołały się w kolejności:
BTest.java
ATest.java

Pozostałe....

Ktoś/coś? Używam JUnit4.

#junit #java #testy #testyjednostkowe #testowanieoprogramowania
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@razornfs: No właśnie chciałem żeby było ładnie

@plushy: W zasadzie dlatego, że mam kod, który ma proste i bardziej złożone metody. Żeby przetestować te bardziej złożone muszę polegać na tych prostych i wierzyć, że działają poprawnie. Dlatego chciałem żeby startowały najpierw testy prostych, a potem tych bardziej złożonych (w praktyce settery, ale operujące na bitach, a nie adresach/wartościach).

Niby jak coś się wywali to tak czy inaczej poleci któryś test, ale chciałem tak bardziej "formalnie" do tego podejść.
Wiem że nie powinienem używać testowanych metod do weryfikacji wyniku innych testów, ale inaczej się
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: jeśli testy muszą być odpalane w konkretnej kolejności to wiedz że coś z------ś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Godziu73: niekoniecznie. ciezko zebym najpierw odpalil test tworzenia modelu systemu, a potem test tworzenia bazy danych. najpierw musze stworzyc baze danych i kolumny i odpalic skryptu tworzace master-slave baz danych, a potem je populowac modelem.
  • Odpowiedz