Wpis z mikrobloga

#ogrod #ogrodnictwo #motoryzacja #cardetailing #detailing
Cześć,
niedługo będę miał studnię z hydroforem i darmową wodę do podlewania ogrodu i mycia samochodu. W związku z tym mam pytanie - jaki zraszacz/pistolet ogrodowy najlepiej kupić? Ma służyć właśnie do tych dwóch rzeczy, czyli musi posiadać funkcję wyrzutu wody z wysokim ciśnieniem (mycie samochodu) oraz zwykły tryb do podlewania (rozproszona woda etc.). Jakie firmy produkują porządne pistolety? Fiskars? Druga sprawa - lepiej kupić wąż ogrodowy o małej czy dużej średnicy? Im mniejsza średnica, tym większe ciśnienie?
Dzięki z góry
  • 34
@YoungSpice: na wejściu masz filtr. zawsze. Używam Karchera, bardzo intensywnie, ale do innych celów niż auto. Zużyłem już kilka sztuk. Wątpię byś tak samo jej używał, więc mój "myk" z dwoma identycznymi egzemplarzami - jeden pracuje drugi jedzie na serwis gwarancyjny/wymianę jest ci nieprzydatny. Raz założyłem (jest komplecie pojemnik do szamponu, piany) ale u mnie się nie sprawdził. Może to kwestia ciśnienia wody?
@barbapapa: no to skoro najtansza pompa daje wiecej, wiec jak moze nie dzialac myjka?

te myjki do domowych zastosowań potrzebują ciśnienia z sieci, nie zassa wody ze studni.

Chodzilo o zwykłą studnię z kręgów?