Wpis z mikrobloga

Co drzewo widziało?
- znacznik żółty - drzewo ma parę lat a tu takie wydarzenie rok 1918 Polska odzyskała niepodległość,
- znacznik czarny - koniec wolności rok 1939 wybuch II wojny światowej,
- znacznik czerwony - rok 1945 zakończenie wojny,
- znacznik niebieski - rok 1978 Karol Wojtyła zostaje papieżem,
- znacznik zielony - obrady okrągłego stołu rok 1989,
- znacznik biały - rok 2000
- ostatni krąg - Jan Szyszko, kat polskiej przyrody zostaje ministrem, drzewo zostaje ścięte bo rosło na prywatnej działce

#ciekawostki #oswiadczenie #lasy #szyszko #historia
nowik - Co drzewo widziało?
- znacznik żółty - drzewo ma parę lat a tu takie wydarze...

źródło: comment_CmzNIrj2DH7UCXmqtGIeEDW1jY11htGA.jpg

Pobierz
  • 256
  • Odpowiedz
A tak swoją drogą to czy to drzewo nie przekracza średnicy i tym samym nie może zostać wycięte bez zezwolenia?


@Errad: można chyba ciąć ale 'do' jakiejś średnicy, a nie od. Poza tym przypominam, że drzewa owocowe można było rżnąć do woli bez żadnych pozwoleń zawsze. Uzyskanie zezwolenia wymagane było tylko odnośnie drzew nieowocowych.
  • Odpowiedz
"prywatnej działce" kończy tutaj dyskusję. A jak żal, to nikt nie broni wykupić owej działki i zasadzić tam pradawnych dębów.


@zagorzanin: a jak będzie temat palenia "prywatnych śmieci" to też tak samo uargumentujesz?
  • Odpowiedz
na swojej działce nie moge wyciąć drzewa? na mojej prywatnej działce, kupionej za moje pieniadze mam sie prosić jakiegoś urzędnika o pozwolenie? masz ty rigcz?


@PanG: prywatnych śmieci w swoim prywatnym piecu nie mogę palić, bo mi jakiś urzędas zabroni?
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Nie lepiej, na zdjęciu jest stara sosna, wycina się je w wieku 80-100 lat ponieważ stare lasy wydalają więcej dwutlenku węgla niż pobierają. Tak wygląda prawidłowa gospodarka leśna. "Starcze" drzewa się wycina bo i tak powoli umierają.
  • Odpowiedz
@zielonymariuszek: j

Można wyje^ać hektar lasu pod osiedle, ale nie można wyciąć kilku drzew na swojej własnej posesji.


Kilku...nastu.. OK. To Twoj dom i mozesz wszystko... więc zacznij palić gumowce i opony bo tez Twoje!
  • Odpowiedz
można chyba ciąć ale 'do' jakiejś średnicy, a nie od.


@wrrior:
To właśnie napisałem- przekroczyło średnicę więc nie mogło zostać wycięte bez zezwolenia.

Uzyskanie zezwolenia wymagane było tylko odnośnie
  • Odpowiedz
@widmo82: Co ma palenie śmieci w piecu do wycinania drzew, bo nie rozumiem? Tak ciężko komuś zrozumieć, że można mieć działkę, na której rosną drzewa i chcąc tam zrobić cokolwiek to przydałoby się ich pozbyć? W skrawku lasu, którego jestem właścicielem też mam nic nie robić? A niech tam nic nie urośnie nowego, bo te jodły takie stare, takie piękne. A to, że zagłuszają nowe drzewa to ch%j.
  • Odpowiedz
@PanG: Ale kogo obchodzi środowisko? Jeśli to jest moja prywatna własność to mam prawo z nią robić co mi się podoba na swoim terenie. Czy to drzewo czy to śmieci.

Chcesz patrzeć w szerszej perspektywie i troszczyć się o innych w przypadku śmieci ale masz gdzieś przypadki drzew. Co jeśli ktoś kupi działkę z dużym parkiem, wytnie drzewa, a następnie natychmiast ją sprzeda? Też będziesz bronił mu prawa do wycinania
  • Odpowiedz