Wpis z mikrobloga

@dzangyl: Imo temat obcych na ziemi jest tak oklepany że chyba bardziej się nie da. Za tym filmem stoi tylko duży budżet i nic więcej. Końcówka wymyślona na maksa z czapy (i braku pomysłu na końcówkę), żeby tylko był jakiś #!$%@? "plot twist" na koniec tej żenuncji żeby nie było że potencjalny widz zaśnie, a ja i tak przysnąłem z 3 razy XD O kreacji "obcego" nawet nie wspomnę, taki tajemniczy
@Breaux ta Twoja druga uwaga, jak na mój nikły stan wiedzy to raczej z dupy, ale co do pierwszego się zgadzam. Z tego co czytałem na temat tej hipotezy, to odnosi się ona raczej do różnic w rozumowaniu świata na poziomie psychologicznym (społecznym?), a nie tak jak w filmie - jego fizycznego odbierania. No chyba że założymy, ze linearny czas jest jedynie iluzją nakładana przez nasz ciasny umysł, a dla innych istot
@Shredd1e: co ty #!$%@? #!$%@? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

1. Czy życie poza ziemią, musi byc podobne do naszego?
2. Czy inteligencja, może mieć różne formy i działać zupełnie inaczej niż nasza?, czy zawsze rozwija się w podobnym kierunku?
3. Czy da się w ogóle porozumieć, roziwjając się w kompletnej sepracji, czy natura dobiera w każdych warunkach podobne rozwiązania?
4. Czy da się inaczej postrzegać upływ czasu niż "liniowo", czy jesteśmy to w stanie
@wafel93 Każde ciało które ma masę I nie jest w obrębie czarnej dziury odbiera zdarzenia linearnie, może co najwyżej doświadczyć dylatacji czasu poruszając się z wielką prędkością, ale czas nadal dla niego płynie, w przeciwieństwie do bezmasowych fotonów. Dla nas te fotony poruszają się ze skończoną prędkością. Podróży w czasie nie wykryto, ani fotony, ani neutrina nie są do tego zdolne.
@dzangyl: #!$%@?, ludzie się zachwycali to obejrzałem. Za dużo sci-fi chyba przyswoiłem w swoim życiu by był dla mnie rewolucyjny. Ot, zwykła fikcja naukowa nie nastawiona na akcję.
@vkzk: lol, jakby to pierwszy raz obcych przedstawili niehumanoidalnie XD
@Hadzi:

PRZEŁĘCZ OCZALONYCH TO JEST FILM WIECIE BUK HONOR OJCZYZNA XDDDDDDDDDDDDDDDD


Iks de

W sumie to trochę za dużo podniety i poruszenia jak na cudzą prywatną opinię, nie sądziłem że aplikacja kija do dupy zajmuje wykopkom już tak mało czasu ale nie moja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeszcze to podtekstowe wmieszanie poglądów politycznych. Widzę, że serious business jak #!$%@? XD

W sumie to nawet zabawnie
@Hadzi tematyka ciekawa i faktycznie są mądre kwestie poruszane, tyle że jakos tak byle jak. Mogli go zrobić lepiej, ja osobiście też się zawiodłem i wcale nie uważam że był to jakiś wybitny film. Zmarnowany potencjał na wybitny film juz bardziej.
@Breaux a co jeśli nam się tylko tak wydaje, że tak jest? Może ultra kosmici wykombinowali work-around :D nie będę się potyczkował w tym temacie, bo wybiegajac w przyszłość nie wiadomo co nam fizyka przyniesie :)
@Hadzi To nie są pytania jakie stawia film, to są pytania jakie ty sobie zadałeś łapiąc szczegóły z opowiadania Chianga. Film pokazuje te szczegóły, ale się do nich nie odnosi. Bohaterka nie roztrząsa problemu swoich dzieci, po prostu podejmuje decyzję i możemy oglądać urywki z konsekwencji tej decyzji.