Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TLDR; potrzebuję bierzmowania, ekspresowo w #warszawa

W tym roku biorę ślub kościelny, a nie mam bierzmowania.
Rodzice niezbyt wierzący dali mi wolną rękę czy w okresie nastoletnim (kiedy wszyscy zbiorowo robią kursy) to bierzmowanie zrobię, czy też nie.
Uważałam się wtedy za agnostyczkę i nie chciałam tego robić nie będąc nijak gotowa, ani nie mając (poza chrztem i komunią św.) ABSOLUTNIE nic wspólnego z Kościołem.
Teraz jednak mam wierzącego narzeczonego, który mnie nieco "nawrócił" i chciałabym złożyć mu przysięgę przed Bogiem.
Mireczków, którzy byli w podobnej sytuacji, proszę o wskazówki i/lub pomoc.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 27
Ja słyszałam, ze na placu 3 krzyżu Św. Aleksandra jest dosyć w szybkim tempie, ale kurczę, powinnaś być świadoma sakramentu. Możesz zawsze wziąć ślub pół na pół. Ty będziesz brać cywilny, Twój niebieski cywilny i kościelny.
@AnonimoweMirkoWyznania Z tego co się orientuje w katedrach co tydzień(lub co miesiąc) są bierzmowania.Trzeba chyba tylko jakieś potwierdzenie ze jesteś ochrzczony. Poza tym ślub można udzielić bez bierzmowania. Bierzmowanie wymagane jest do bycia chrzestnym/świadkiem ewentualnie do ochrzczenia własnego dziecka, ponieważ skoro sam nie masz wszystkich sakramentów jak masz sam wychować innych zgodnie z naukami kościoła.