Wpis z mikrobloga

Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się forsa?
Jak nie to obejrzyjcie, zobaczycie jak łatwo można roztrwonić 80 tysięcy.
Jest sobie młoda para z 2 dzieci, żyją tylko z 500+ (łącznie mają 1000 zł na 4 osoby na miesiąc!), nie mają ciepłej wody, ze ścian odpada tynk, dieta to się opiera chyba na czokoszokach, ale nagle bum! dostają 80 tysięcy, mogą z nimi zrobić co tylko chcą, wydać na co tylko chcą - robią zakupy za kilka tysięcy w markecie (jedzenie, zabawki, ciuchy itd.), kupują telewizor i xboxa za ~7 tysięcy, powroty z zakupów taksówką, ona codziennie chodzi a to do kosmetyczki, do fryzjera i lekką ręką wydają 20 tysięcy w 10 dni nie robiąc tak naprawdę nic pożytecznego dla domu ani tych dzieci.
On jednak trochę rozsądku, zaplanował remont i zaczął go robić, ale ona woli jednak stawiać koleżance sesje u kosmetyczki xD

Oglądałem to wczoraj z różową, to aż mnie trzęsło z głupoty innych. Takim ludziom według mnie nawet to 500+ się nie należy bo i tak tego dobrze nie spożytkują, tylko roztrwonią na głupoty i żadnego pożytku z tych ludzi nie będzie.
Ani ona ani on nie pracowali, ale jak dostali te pieniądze, to on powiedział, że to dla niego szansa i może pójdzie do pracy bo zrobi kursy (kupił sobie nawet smartwatcha żeby mógł na tych kursach ściągać).

Serial idealnie pokazuje, dlaczego takim ludziom nie należy się żadna pomoc od nas podatników - nie potrafią sobie poradzić, to nawet jak dostaną pieniądze nic się nie zmieni, bo nadal to są te same osoby, co dostają pieniądze "ZA DAAAARMO" i jak do pracy nie są chętni to i tak pracować nie będą.

A najlepsza scena była, gdy on do niej mówił że do końca miesiąca chyba 7 złotych im zostało, a kolejna scena jak rozmawiają w łazience, a ona pali fajkę... Kasy nie ma na jedzenie, ale na fajki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymajcie linka:
http://player.pl/programy-online/dzien-w-ktorym-pojawila-sie-forsa-odcinki,5055/

B.....l - Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się ...

źródło: comment_eTQ556dOqc4XpkUFea06cxME7RR2bkW8.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BoaKusiciel: ustawka, bo jakby włożyli 80k na lokatę, to nic by nie było do oglądania.
Przychodzi telewizja i mówi - damy wam hajs, ale musicie go r------ć w dwa tyg, a my to będziemy filmować.
dobranoc
  • Odpowiedz
@VIDDHI: Wystarczyłoby, że na castingu wybrali tych mniej ogarniętych. Mogli bezpiecznie założyć, że większa oglądalność i kontrowersyjność (no, w skrócie - kasa) będzie z tej parki, niż z jakiejś pary, która pracuje, sprząta, jest odpowiedzialna finanowo. :)
A to tego nie potrzeba ustawek, mało to nieogarniętych ludzi wokół? Zwłaszcza w tym wieku?
  • Odpowiedz
@BoaKusiciel: Nie oglądam telewizji, jeszcze nie upadłam na głowę, żeby wierzyć w te pseudo ustawki. To pewnie nawet nie jest ich mieszkanie. Telewizja idzie po taniości, wynajmuje mieszkania w w blokach i tam kręci te pseudo bzdury,
  • Odpowiedz
@Dziki_Odyniec: Niektórzy ludzie nie dają rady z dużą forsą, zwłaszcza gdy ich dopadnie z dnia na dzień. Mąż kuzynki na kierowniczym stanowisku wpadł w h----d i przebimbał ich dwa mieszkania w rok. A zarobki rzędu dużo powyżej 2 filaru. Mają wszystko ostemplowane przez komornika w domu.
  • Odpowiedz
@m1200n: Bo tak naprawdę 80 tysięcy to jest nic. Ani mieszkania nie kupisz, ani nawet normalnego nie wyremontujesz (zakładając stan ruderalny, a nie odświeżenie). A trudno gminie za darmo komunalne remontować i co jeszcze. Sprytnie kwotę dobrali.
  • Odpowiedz
@patrykolos: Ja mówię o remoncie ze zrywaniem tynków, podłóg, robienie gładzi i tak dalej, w ruderze to standard. Taki zwykły typu malowanie bez gładzi i wymiana pcv na panele to owszem i za 40tysi się zrobi (najwięcej kosztuje kuchnia i łazienki).
  • Odpowiedz
@lavinka: To chyba jak byś chciała kłaść dębowe parkiety, beton w łazience, meble kupić w BoConcept, a oświetlenie od Flos'a... Standardem Ikei można by to wszystko zrobić spokojnie za niecałe 30k.
  • Odpowiedz
nawet normalnego nie wyremontujesz


@lavinka: Nie wiem co rozumiesz przez stan ruderalny, ale właśnie remontuję mieszkanie 60m2 - poza oknami wszystko robione. Nowe drzwi na klatkę (2200zł z montażem), nowe drzwi z ościeżnicami w środku (5 sztuk - montaż własny), wymieniona podłoga (wylewka samopoziomująca, panele w pokojach, płytki przedpokój, kuchnia, łazienka, WC), nowa instalacja elektryczna (kable, puszki, gniazdka, włączniki, oświetlenie), płytki ścienne w łazience, WC i kuchni, nowa hydraulika (łazienka,
  • Odpowiedz
@m1200n: Dodaj robociznę budowlańców - 3 kafle od pomieszczenia i już Ci się robi 2x tyle. Jak się remontuje samemu to spoko, ale dodaj jeszcze nowe meble. Remont 9m2 pokoju z meblami wyniósł mnie 2 kafle nie licząc transportu. A brałam najtańsze z ikei. I bez gładzi, ale za to farby dobre. Sama robiłam prócz paneli. Łazienka to koszt rzędu 6k w najtańszym, najprymitywniejszym standardzie, bo 3k bierze ludzik, co
  • Odpowiedz