Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, którzy interesują się #pilkanozna w wydaniu polskim.
Rozumiem, że można Legii nie lubić. Że dla większości Polski Legia to stara... Że jej kibice są megalomanami i sprawiają klubowi rekordowe kary. Że ich poddanym jest prezes, który w dodatku zachowuje się jak zarozumiały celebryta i za bardzo się pcha do mediów. Że kiedyś klub podkradał piłkarzy "do wojska".
I tak dalej, i tak dalej...

Ale bądźmy obiektywni.
Legia zdobyła w tym sezonie 8.775 punktu w rankingu UEFA. Sąsiaduje w nim z takimi klubami, jak Newcastle, Bordeaux, Torino, Olympique Marsylia - wszystko kluby kilkanaście razy bogatsze.
Legia dotrwała w pucharach do wiosny, gdy inne polskie kluby odpadają z nich latem z drużynami z Macedonii, Estonii czy Islandii.
Nemanja Nikolić po kilku kolejkach ustępował w klasyfikacji strzelców LM (wliczając eliminacje) tylko Messiemu.
Arkadiusz Malarz po 4 kolejkach zajmował pierwsze miejsce w LM pod względem liczby udanych interwencji - pewnie by wygrał, gdyby nie dziwaczna decyzja o wystawieniu Cierzniaka w Dotrmundzie.
Michał Kucharczyk jest jedynym obok Roberta Lewandowskiego Polakiem, który strzelał gole w 6 ostatnich edycjach europejskich pucharów. I to grając na skrzydle w klubie z polskiej ligi, a nie dokładając nogę po akcjach Robbena i Douglasa Costy. Strzelił w pucharach więcej goli od Edena Hazarda z Chelsea wycenianego na 75 milionów euro.
W ciągu 6 ostatnich sezonów, Legia 5 razy grała w fazie grupowej europejskich pucharów.

A Ajax? Był od Legii po prostu lepszy - nic dziwnego, jeśli Legia nie jest w stanie kupić piłkarza za milion euro, a zimą sprzedaje cały swój atak za "astronomiczną" kwotę 4-5 mln euro łącznie.

Tak więc niezależnie od sympatii klubowych - wielki szacunek dla piłkarzy i trenerów Legii za coroczną dzielną walkę i bronienie honoru upadłej polskiej piłki klubowej w drugiej dekadzie XXI wieku.

#legia #ligamistrzow #ligaeuropy #polskapilka #ekstraklasa #mecz
źródło: comment_SD71WuvFfs4anakYmZWQ8xeodZ34wrjK.jpg
  • 22
@bolo1: >Michał Kucharczyk jest jedynym obok Roberta Lewandowskiego Polakiem, który strzelał gole w 6 ostatnich edycjach europejskich pucharów. I to grając na skrzydle w klubie z polskiej ligi, a nie dokładając nogę po akcjach Robbena i Douglasa Costy. Strzelił w pucharach więcej goli od Edena Hazarda z Chelsea wycenianego na 75 milionów euro.

Czyli Kuchy warty 90 baniek minimum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@El_Duderino: Wiem, wiem, powiedzenie choćby cienia czegokolwiek, co stawiałoby w złym świetle Lewego, to bluźnierstwo teraz.
Co innego jak grał w Dortmundzie, wtedy w modzie i szczytem znawstwa było mu dopierdzielić, że lepszy jest Kagawa czy inny tam Barrios, a dla Lewego to za wysokie progi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No wybacz, ale nie przekonasz mnie, że łatwiej jest strzelać gole co sezon grając na skrzydle w
@Espo:

Strzelił w pucharach więcej goli od Edena Hazarda z Chelsea wycenianego na 75 milionów euro.


Kucharczyk. To, #!$%@?, drewno. Porównywane do Hazarda. Cały ten post pisany, jakby se OP soli do dupy nasypał.
Leśnodorski wyprzedał cały atak przez LE, mając pieniądze! Przecież oni zarobili fortunę w LM, mimo tego i tak wyprzedali dwóch najlepszych strzelców za 5 mln €. I grali Kucharczyka na szpicy, który miał jedno podanie w pierwszej
@Espo: Po prostu wliczyłem eliminacje, co wyraźnie zaznaczyłem. Nikolić to supersnajper i Legia wiele mu zawdzięcza - choćby przebijanie się właśnie przez rundy eliminacyjne. Swego czasu Żurawski był wicekrólem strzelców pucharu UEFA, też nastrzelał goli w eliminacjach i pamiętamy, że Wisła ładnie grała. Cały czas mówimy o piłkarzach grających za biedapensje w biedaklubach z biedaligi. Nie wiem, po co na siłę deprecjonować takie rzeczy.
Kucharczyk. To, #!$%@?, drewno. Porównywane do Hazarda


@El_Duderino: Hazard, to, #!$%@?, drewno z 10 golami w pucharach i zajebistym ostatnim sezonem ligi angielskiej, w którym nie umiał Chelsea do nich poprowadzić mimo Mourinho na ławce. Porówywane do pana piłkarza Kucharczyka, który strzelił ich 12, a do pucharów awansuje co sezon (w ostatnim np. był najlepszym asystentem) mimo ciągłej wyprzedaży drużyny.

Takie argumenty to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°
Wiem, wiem, powiedzenie choćby cienia czegokolwiek, co stawiałoby w złym świetle Lewego, to bluźnierstwo teraz.

Co innego jak grał w Dortmundzie, wtedy w modzie i szczytem znawstwa było mu dopierdzielić, że lepszy jest Kagawa czy inny tam Barrios, a dla Lewego to za wysokie progi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bolo1:
Ale co ty do mnie piszesz? Ja coś takiego robiłem?

No wybacz, ale nie przekonasz mnie, że
I to grając na skrzydle w klubie z polskiej ligi, a nie dokładając nogę po akcjach Robbena i Douglasa Costy. Strzelił w pucharach więcej goli od Edena Hazarda z Chelsea wycenianego na 75 milionów euro.


@bolo1: pijany albo niespelna rozumu?
Gdyby nie Lewandowski to bajern by mial w tym sezonie tak z -10 pkt w bundeslidze. Kilka meczy juz im wygral. Nie bylo ostatnio Lewego to bajern jak dzieci we mgle.
@bolo1: Uwielbiam tekst o tym jak Legia kradla pilkarzy :) a jak nie chcieli w niej grac to trafiali do lagrow ;) Dwie sprawy. W tamtych czasach kazdy sciagal w ten sposob pilkarzy. Kluby nalezaly do wojska,policji itd. Druga sprawa, Legia kradla pilkarzy, kupowala mecze a jakos okres PRLu to zlote czasy śląskiej pilki, troche to sie kupy nie trzyma :)
@bolo1: Bo Lewy już sobie zasłużył wystarczająco na szacunek, więc skończ #!$%@?ć. Naprawdę mam linkować do filmów z jego golami których sam Ibrahimovic by się nie powstydził? Jeżeli według Ciebie on tam tylko dostawia girę to przecież równie dobrze i Wawrzyniak może grać w Bayernie, bo tyle to chyba nawet on potrafi?

@bolo1: na co dzień mam swoją drużynę w ekstraklasie, a Legia jest mi obojętna. Jednak trzymałem za nią lekko kciuki, tak jak za każdą polską drużynę w europejskich pucharach. Czuję się więc rozczarowany tym jak Legia przygotowała się do pojedynku z przeciętnym i nijakim Ajaxem który był jak najbardziej do ogrania. Zarząd L połasił się na kasę, sprzedał Nikolica i Prijovica a ściągnął Necida przypominającego w każdym aspekcie Rasiaka z meczów