Wpis z mikrobloga

@mirekJanusz nie wiem czy da się tego tak na sucho nauczyć, tutaj bardziej w praktyce to się odczuwa. Ewentualnie możesz spróbować poszukać książki typowej o algorytmach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Roballo: hah no może niekoniecznie mi chodziło o wyjaśnienie krok po kroku, tylko takie "wprowadzenie" do abstrakcji w informatyce, a bardziej szczegółowo o rady dot. rozróżniania poziomów abstrakcji w kodzie. Jeśli chodzi o książki o lagorytmach, coś polecasz?
  • Odpowiedz
@ananasowa_pythonistka: no właśnie, jeśli chodzi o programowanie to jest mi trudniej o wiele wytłumaczyć, ale jakbym miał spróbować to: niższe poziomy abstrakcji to "bardziej ogólne" działania kodu, i schodząc "niżej" są one coraz bardziej szczegółowe. Np. praca na plikach jest innym poziomem abstrakcji niż np. wyświetlenie gui. Wg biblii, czyli "Czystego kodu", kod powinien się czytać z góry na dół, i coraz to niższe funkcje pracują na niższym poziomie abstrakcji, każda
  • Odpowiedz
@mirekJanusz: nie wiem czy są jakieś książki ale z doświadczenia wiem że wyciągam abstrakcje tam gdzie widzę że się powtarzam albo chce zrobić coś co będzie się dało łatwo zaimplementować w testach (dao) albo jest to właśnie jakiś ogony przepis ale dopóki nie podasz mu konkretnych składników to nie może działać. Sty jestem pijany ale chciałem pomoc.
  • Odpowiedz
@QWRtaW5pV3lrb3B1VG9DaW90YUlDaHVq: spoko :), no właśnie chciałem troszkę przyspieszyć proces uczenia się wydzielania kodu na wyższe i niższe poziomy abstrakcji, a co do książki to dziękuje, nie omieszkam przeczytać, jestem w trakcie czytania Czystego Kodu Martina i ta książka ma naprawdę dużo cennych informacji, zobaczymy jak będzię z tą Twoją.
  • Odpowiedz
@mirekJanusz: również polecam to co podesłał @artven tj. zainteresowanie sie wzorcami projektowymi, solid, grasp (fajnie wytłumaczone w książce "UML i Wzorce Projektowe" Larmana). Jak chcesz poznać wzorce projektowe do budowania frameworkow to przeczytaj "Architektura systemów zarządzania przedsiębiorstwem" Martina Fowlera
  • Odpowiedz