Wpis z mikrobloga

@TinyHadronCollider: właśnie miałem szukać mojego miasta i mnie ubiegłeś.
U mnie jest praktycznie kilka punktów które się korkują raptem trzy lub cztery i dziwne że każdy z nich da się objechać przynajmniej dwoma równoległymi drogami a wszyscy i tak jak baranki pchają się w korki.
  • Odpowiedz
@TinyHadronCollider: ano nie ma się co dziwić, kierowcy w #lodz jezdza jak totalne #!$%@?... troche deszczu i predkosc spada o 20 km/h o sniegu nie wspomne bo wystarczy ze zobacza w prognozie to juz jest panika.

i nie, nie jest z tego powodu bezpieczniej, a wrecz odwrotnie.
  • Odpowiedz
@TinyHadronCollider: Ten ranking się jakoś zmienia czy coś? Teraz wszedłem i u mnie to wygląda tak:
1. Mexico City 66%
2. Bangkok 61%
3. Jakarta 58%
4. Chongqing 52%
5. Bucharest 50%
Jak wejde konkretnie w Łódź to ona rzeczywiście ma 51% czyli więcej od Bukaresztu ale nie ma jej na 5-tym miejscu w tym rankingu, co źle patrze?
  • Odpowiedz
@czlapka: W Wawie jeździ się dużo szybciej i płynniej.
Plusy Wawy w stosunku do Łodzi
1. Większe ulice
2. mądrzej rozplanowane
3. prawie brak jednokierunkowych
4.
  • Odpowiedz
@TinyHadronCollider: Dziś w Katowicach nie ma korków typowo miejskich, są za to korki spowodowane wypadkami na trasach, które potrafią sparaliżować miasto.
A dzisiejszy, wspaniały układ komunikacyjny Katowic i całej aglomeracji zawdzięczamy wieloletnim budowom, remontom i przebudowom które miały miejsce w latach 2004-2016 i nadal mają miejsce :)

Ale jeżdżąc po wielu miastach Polski, stwierdzam że po Śląsku jeździ się najlepiej :)
  • Odpowiedz
Mieszkam w Łodzi od pół roku. Z domu do pracy, niezależnie czy rowerem, czy tramwajem czy samochodem, mam 20 minut :) Chociaż samochodem udało mi się ostatnio zbić 5 minut, jadąc trochę wężem, ale omijając najgorsze punkty na trasie (np cała Piotrkowska :D)
  • Odpowiedz