Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie wczoraj pastę do polerowania z tlenku chromu. Do garnuszka z wodą wstawiłem słoik, wrzuciłem do niego trochę smalcu i wsypałem tlenek chromu (na oko, coś około 100 gram) po rozpuszczeniu smalcu i rozmieszaniu Cr2O3 dodawałem smalcu aby wypełnić nim prawie cały słoiczek. Gdy wszystko było już rozpuszczone i wymieszane wyjąłem go z wody i zostawiłem żeby się ostudził i wrócił do odpowiedniej konsystencji. Dzisiaj była pierwsza próba, i muszę powiedzieć, że spisuje się bardzo dobrze :) Konsystencja trochę jak pasta bhp, nakładana palcami na kawałek drewna z przyklejoną skórą trochę się jeszcze ogrzewa i łatwo się rozsmarowuje.

Świetna sprawa do wszelkiej maści narzędzi, które muszą być naostrzone jak brzytwa. Po odpowiednim ostrzeniu na kamieniach wodnych, polerce na takiej paście i polerce na samym kawałku skóry, nóż, dłuto, brzytwa itp. jest w stanie przeciąć luźno wiszący włos.

#diy #leatherworking #chwalesie #knifeboners
Pobierz Pepcioza - Zrobiłem sobie wczoraj pastę do polerowania z tlenku chromu. Do garnuszka ...
źródło: comment_MTDzW7DH6jcGNBMpXymcKADPmhMl9sM8.jpg
  • 1