Wpis z mikrobloga

@zdechly_jez: kierownik gówno może.
Jak płacą od 10:00 to o 10:00 masz być w pracy. Jeśli praca wymaga 15 minut przygotowania stanowiska to masz przychodzić o 9:45, ale płacone też musisz mieć od 9:45.
To samo z wyjściami.

Nagraj jego "wymagania" co do ostawiania pracy za darmochę i daj go do PIPu. U mnie podziałało i to piorunująco, bo jak policzysz czasem te 15 przed i 15 minut po x10 pracowników
Janusze biznesu tego nie rozumieją, bo jeszcze żyją w poprzedniej epoce. Poprzednie pokolenie nie walczyło o swoje prawa, to się niektórzy do pewnych praktyk przyzwyczaili, ale teraz na rynku jest nowe pokolenie, do tego jeszcze zaczyna brakować nawet niewykwalifikowanych pracowników w pewnych rejonach, więc zmienia się rynek

Stare pokolenie, nieobyte z internetem, w większości nawet nie wie, gdzie może sprawdzić swoje prawa, młodzi w 2 minuty znajdą cały kodeks w internecie.

Problem
@benzdriver: ja rano w pracy przeptowadzam kalibracje aparatury pomuarowej bo bez tego mam zakaz podejmowania jakichkolwiek czynnosci. Czy w zwiazku z tym mam przychodzić do pracy godzine wcześniej? W końvu nie wykonuje swoich obowiązków 'właściwych' i jest to traktowane jako down time.
@benzdriver:dla pracodawcy jest to oczywiste, że robie to o 7:30 czyli wtedy gdy zaczynam zmiane zgodnie z umową, ale widze że tu na wykopie jest problem z rozgraniczeniem obowiazkow do wykonania w czasie pracy. W normalnej firmie wlicza się przygotowanie do pracy jako część pracy i jak jest potrzeba by stanowisko było gotowe o konkretnej godzinie to się ustawia zmuanę tak by praciwnik odpowiednio wczesniej zaczął, a jak nie to sam
@hesuss: @michaljg: No właśnie jak to jest kiedy moim narzędziem pracy jest komputer, który wylicza mi czas zalogowania, przy czym loguje się po 10-15 minutach. Mam prawo rządać kasy za każde bycie 9:45 żeby odpalić komputer? Bo jak jestem 10:00 dajmy na to jest to uznane za spóźnienie i muszę zostać dłużej.
@zdechly_jez Zgodnie ze stanowiskiem PIP, czas potrzebny pracownikowi na przebranie się w odzież roboczą, a po zakończeniu pracy na wzięcie kąpieli i ubranie własnej odzieży, jest zaliczany do czasu pracy. Pracodawca nie powinien zatem uzależniać momentu, od którego liczy czas pracy pracowników od chwili pojawienia się na stanowisku pracy.
Źródło: https://www.experto24.pl/kadry/czas-pracy/czas-niezbedny-na-przygotowanie-sie-do-pracy-to-juz-czas-pracy.html?cid=K000KN