Wpis z mikrobloga

@zdechly_jez sprawdzę jeszcze ale od 2016 wszedł obowiązek ewidencji czasu pracy. To chyba implikuje że przygotowanie do pracy liczy się jako praca, bo w końcu jesteś w pracy. Do sprawdzenia.
@Drake1: ja kiedys miałem płacone od 6 do 18 zlecenia a jak przyszedłem do pracy i usłyszałem "panie terwer ale pan powinien być na 5:30 bo dostawa bułek" xD to jej powiedziałem ze dzięki, ale nie potrzebuje bułek, mam juz w domu ile mi trzeba to miałem pózniej rozmowę u kierowniczki w czasie której wyszło ze po prostu bedą mi za te 30 min guwnopracy dodatkowo płacić i tak to rozwiązaliśmy.
@benzdriver: to po #!$%@? się wypowiadasz? W jakim celu wprowadzasz OPa w błąd? Na przyszłość jak chcesz napisać coś takiego jak

Jezeli zaczyna prace o 10:00 to ma ja zaczac o 10:00. I gowno mnie jako szefa obchodzi kiedy sie przebierze, przygotuje stanowisko pracy, otworzy salon, odpali komputer etc. Moze to zrobic 15 minut wczesniej, 5 minut wczesniej, minute wczesniej. Gowno mnie to obchodzi.


to dodaj na początku "Jestem #!$%@? januszkiem
@zdechly_jez
Przebranie się w strój roboczy (o ile nie jest to jakiś specjalistyczny kombinezon który zakłada się długo, trzeba go przygotować itp.) nie zalicza się do czasu pracy. Podobnie, jak czas poświęcony na dojechanie do niej - ot, pracodawca ma prawo wymagać, byś o godzinie X rozpoczęła pracę w wyznaczonym w umowie miejscu i stroju.

Co innego przygotowanie stanowiska pracy, czyli na przykład to otwarcie sklepu, włączenie świateł, podniesienie rolet z chłodziarek
@zdechly_jez: jak dorabialem w subwayu, który był czynny od 6 to jedna osoba przychodziła na 5 i wszystko przygotowywala (za co miała płacone oczywiście i ci którzy zamykali/otwierali mieli większą stawkę). Moim zdaniem skoro zaczynasz pracę o 8 to o tej godzinie powinnaś być gotowa ( czyli już przebrana)
@zdechly_jez: Pracodawco może również w ciągu dnia zamiast ustawowej przerwy zrobić tak zwaną przerwę na lunch. U nas w pracy jest to 1 godzina za którą nikt nam nie płaci. Dodatkowo 15 min na przebranie się. Wychodzi codziennie 1 godzina i 15 minut dłużej w firmie za co pracodawca nie płaci
@zdechly_jez a jak się spóźnisz o 15 minut to czy pracodawca odlicza Ci te godziny? U mnie się utarło, że każdy jest kilka minut przed zmianą tak żeby punktualnie 7:00/19:00 mógł ją przejąć będąc przebranym, po fajeczku i z kawą w ręku.
@zdechly_jez: z przebieraniem nie jest ustalone prawnie, szukalem tez kiedys informacji na ten temat, generalnie jezeli prace zaczynasz o 10 to o 10 masz byc do dyspozycji pracodawcy, jezeli wymagane jest przebranie sie, niestety musisz sie przebierac przed godzina 10, tak zeby o 10 byc przebrana i do dyspozycji