Wpis z mikrobloga

CV, papierek który mimo XXI wieku wciąż obowiązuje. I trzyma się dość mocno. Na szczęście on ewoluuje wraz z nami i naszą kulturą. To co kilkanaście lat temu było "must" teraz jest "must not". Właśnie o takich 3 rzeczach dzisiaj.

https://blog.gutek.pl/2017/02/15/3-rzeczy-ktore-nie-powinny-znalezc-sie-w-twoim-cv/

#kariera #praca #informatyka #juniordev #programowanie #programista15k #cv #zyciorys #resume #rozmowakwalifikacyjna #gutek #gutekpl #projekt365
Pobierz
źródło: comment_yg3LmmbNUQx3xPuez7SD2bJizvsBJW52.jpg
  • 64
mówimy tutaj o pracy czy o czym? a jak wygląda ładnie a gada głupoty to co więcej zrobi krzywdy?


@jgutkowski: a kto mówi, że mają przyjąć osobę co tylko ładnie wygląda? nie chodzi o "ładny" wygląd, tylko o to czym firma się zajmuje... szukał byś np. przedstawiciela do firmy co sprzedaje np. dewocjonalia dla ludzi religijnych (głupi przykład, ale to tylko przykład) to zatrudniłbyś jakiegoś dresa z wytatuowaną swastyką na ryju?
@fegwegw: a wpiszesz numer i serię dowodu osobistego i prawo jazdy? wpisz że masz kategorię A. to nie są dane personalne, ale numer i serii nie wpisuje nigdy.

wiek? tak w poslce jest to kluczowe. Dlatego dużo 45 latków jest bez pracy. Bo jakiś ktoś ustawił sobie, że on tylko 20 latki, z dużym dekoltem będzie zatrudniał. Wiek Ci po nic.
@artur1792: :) czy dres z tatuażem by aplikował na pozycję taką? szczerze, z chęcią bym z taką osobą porozmawiał. a co do tego konkretnego przykładu to chyba ostatnio była reklama coca-coli chyba właśnie bazująca na naszych odczuciach wzrokowych a nie na tym kim dana osoba jest.

ale tak, nawet dla takiej pozycji, bym nie chciał zdjęć, wybrał bym kandydatów i potem do nich dzwonił i umawiał się na wizytę.
@jgutkowski: Masz taki problem, że próbujesz bardzo skomplikowany proces jakim jest rekrutacja pracownika zamknąć w sztywne ramy w jakimś pisanym na kolanie wpisie na blogu. Racji nie masz kompletnie, ale nie przeszkadza Ci to wypisywać bzdur.

Wiek nie ma znaczenia? Poważnie? W IT, gdzie dynamika zmian jest ogromna, i szybkość przyswajania informacji jest kluczowa? Gdzie 'chłonny umysł' to podstawa?

Nie pisz blogów o rzeczach, o których nie masz pojęcia, albo jeszcze
@jgutkowski:

Wiek, podobnie jak data urodzenia czy pesel – out. Nie chcę na ten temat dyskutować. To czy ja mam 34 czy 28 czy 56 lat powinno jedynie obchodzić mnie i tylko mnie. A jeżeli wiek jest powodem zatrudnienia a nie moja wiedza lub dopasowanie do stanowiska to… sorki. Równie dobrze poprosić można o zdjęcie.


Adres zamieszkania jest dość… dziwny. Ja jestem za tym by tego nie dawać. Jednak rekruterzy mogą
@jgutkowski: Przyznaj się, marnie przetłumaczyłeś jakiś hamerykański artykuł o tym czego nie dodawać w CV i podpisałeś to swoim nazwiskiem.


@MnieTuNieMaJuz: nie a na dole masz jeszcze link do tego samego co napisalem 8 lat temu gdzie te same punkty sa wypisane. i jak widac od 8 lat nie zmienilem w tym zdania a wrecz uwazam to teraz za must not have.
@fegwegw: wiem absotulnie nie ma znaczenia w szczegolnos w IT. moze i nowy koncept szybko zostanie wychwycony przez 20-25 latka, ale z drugiej strony osoba z duzym doswiadczeniem wychwyci go tak samo szybko jak nie szybciej gdyz zna podstawy. Jak wiesz jak dziala komunikacja sieciowa to WCF lykniesz szybko. Zas kompletnei nowa osoba bedzie miala z tym problem.

A co do bzdur, dla mnie bdzura jest umieszczanie wieku, adresu zamieszkania i
@jgutkowski: Ale Ty dalej twierdzisz, że jedynym czynnikiem przy rekrutacji powinno być doświadczenie. Nie będę tłumaczył, jak dalekie od prawdy jest to założenia.

Nie ma jednego sposobu na dobre CV, nie ma, i nie będzie. Każde CV powinno być tworzone pod konkretny wakat. Możesz aplikować na 10 stanowisk, i na każde z nich wysłać inne CV. Ale Ty zdajesz się tego nie rozumieć.
Nie będę tłumaczył, jak dalekie od prawdy jest to założenia.


@fegwegw: zaraz, twierdze ze tak powinno byc a nie ze tak jest. Trzeba jednak to zmieniac. a nie dawac sie ponosic i isc za tlumem. Czemu dales zdjecia? bo kumpel dal? a czemu ten dal? bo mu babka w pracy powiedziala ze go nie zatrudni jak nie da zdjecia bo oni musza ladnych miec.

Nie ma jednego sposobu na dobre CV,
@fegwegw: zaraz, twierdze ze tak powinno byc a nie ze tak jest.


@jgutkowski: i to stwierdzenie jest bezpodstawne. Zatrudnianie ludzi to zbyt kompleksowy proces, żeby brać pod uwagę tylko jeden czynnik.

Ale to czy dasz zdjecie idac na zlewak czy na programiste nie powinno miec wplywu na zatrudnienie Cie.


@jgutkowski: Ale dlaczego nie? Jeśli nagle stwierdzę, że chcę w mojej firmie zatrudniać tylko osiemnastoletnie blondynki z podstawami JS, to
@fegwegw: ale to co z ta laska? Chcesz od niej CV czy portfolio? Niezależnie co napisze i tak będziesz uważał ze zdjęcie to ważna sprawa. I niech tak dla Ciebie pozostanie :) jak już mówiłem, życzę Ci by Twoje zdjęcie zawsze powodowało zatrudnienie.
@jgutkowski: artykuł z dupy.
Ad 1 Na wielu stanowiskach brak zdjęcia, to CV nawet nie czytają i nie chodzi tu tylko o sprawdzenie, czy jesteś wybitnie brzydki. Oczywiście tak samo lecą z nieprofesjonalnymi zdjęciami, najlepiej umieścić takie jak do dokumentów. Z tego co pamiętam są kraje w których nie umieszcza się zdjęcia ze względu na obawę o dyskryminację rasową, ale skoro artykuł nie dotyczy żadnego konkretnego kraju, to pisanie, że to
Ad 2 Prawo jazdy to w wielu zawodach przydatna rzecz, nie tylko u kierowców i warto umieścić taką informację w odpowiednim dziale. Oczywiście chwalenie się innymi kategoriami niż B czyli np wpisywanie do pracy biurowej A,B nie ma sensu.


@HetmanPolnyKoronny: nie mówię tutaj o tym by nie pisać kategorii i czy się posiada ale by nie podawać danych z prawojazdy jak i z dowodu osobistego. czyli numer i seria, PESEL. nie
Swoja drogą to jest mega pocieszne, że WSZYSCY mówią to samo: CV ma sprzedać/jak złożyć CV by było interesujące/jak pokazać sie w dobrym świetle.


@Naxster: a co CV bez zdjecia nie moze byc intersujace? CV bez wieku tez nie moze byc interesujące? :) proszę :) to śmieszne jest. Jedyne interesujące CV to takie gdzie wrzucisz swoja twarz i wiek?