Wpis z mikrobloga

CV, papierek który mimo XXI wieku wciąż obowiązuje. I trzyma się dość mocno. Na szczęście on ewoluuje wraz z nami i naszą kulturą. To co kilkanaście lat temu było "must" teraz jest "must not". Właśnie o takich 3 rzeczach dzisiaj.

https://blog.gutek.pl/2017/02/15/3-rzeczy-ktore-nie-powinny-znalezc-sie-w-twoim-cv/

#kariera #praca #informatyka #juniordev #programowanie #programista15k #cv #zyciorys #resume #rozmowakwalifikacyjna #gutek #gutekpl #projekt365
Pobierz jgutkowski - CV, papierek który mimo XXI wieku wciąż obowiązuje. I trzyma się dość mo...
źródło: comment_yg3LmmbNUQx3xPuez7SD2bJizvsBJW52.jpg
  • 64
@jgutkowski Kłamstwo czasem popłaca. Ja dzięki szczęściu i przez zbieg okoliczności zacząłem pracę w swojej branży bez żadnego doświadczenia i wykształcenia kierunkowego (zostałem kucharzem nie mając pojęcia o gastronomii i profesjonalnym gotowaniu, bez szkoły, bez doświadczenia) . Gdy przyszedł czas na zmianę firmy nie chciałem trafić na zmywak, czy obieranie warzyw, bo aspiracje miałem o wiele wyższe, chciałem gotować, więc w CV dopisałem sobie kilka lat pracy (za granicą, żeby trudniej było
nie wspominając o tym że do kosza leca z miejsca te cvki na których zdjęcia nie ma


@pkrr: COOO XDDD

nigdy nie wysłałem CV ze zdjęciem, a jakoś na większość aplikacji dostawałem odpowiedź, więc nie #!$%@?
@jgutkowski Wiek nie ma znaczenia szczególnie w IT? Większych głupot nie słyszałem... Rekrutowałem osoby na stanowisko junior, maks intermediate, bo takie były wymagania, i wszystkie CV z wiekiem 30+ były odrzucane. Potrzebne były osoby o bardzo chłonnych umysłach i szybko uczące się. Nie wyobrażam zresztą sobie zatrudnić 50 letniego juniora w IT i to jeszcze w zespole gdzie średnia wieku to 27 lat.

Tak samo kraj pochodzenia - zdajesz sobie sprawę ile
czyli wybierasz po mordzie a nie po doświadczeniu. pytanie po co więc zatrudniasz, by firma szła do przodu czy by Ci ludzie ładnie wyglądali :)


@jgutkowski: co za bzdura... Mam nadzieję że niewiele osób to przeczyta wpis, a jeszcze mniej zastosuje...