Wpis z mikrobloga

Mireczki, padł mi dziś akumulator w 166 - prawdopodobnie jeszcze oryginalny, 13letni Exide brandowany logiem AR. Już kilka razy go ładowałem, ale nie chce mi się codziennie zastanawiać, czy auto odpali - liczyłem na to, że zimę jakoś przejeżdżę ale widać nie ma opcji no i swoje lata ma więc dziwnym nie jest. Teraz pytanie - oryginalnie siedzi 100ah 470A. Pakować się w taki wielki akumulator czy nie ma sensu? Ze słuchania muzyki na postoju już wyrosłem :P. W instrukcjach do przedliftów jest podane 74ah bodajże dla benzyn i 100ah dla Diesli, w instrukcji dla FL, czyli tak jak ja mam - 100ah dla wszystkich - mam benzynę. No i sam nie wiem, bo z odcinkami bywa przeróżnie i raz robię trasę 300kmh, a raz jeżdżę po 10km (choć częstsza jest druga opcja). W takim przypadku chyba lepiej trochę mniejszy bo większa szansa, że będzie naładowany - dobrze myślę? Alternator ma 120A. Chciałbym kupić u tego sprzedawcy - blisko ode mnie i montaż za frajer, możecie coś polecić? Z góry dzięki za pomoc :)
http://ujeb.se/TiQb8
#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja #samochody #akumulator
  • 16
  • Odpowiedz
@Krzemol: Te 470A to jest DIN czyli przeliczając na częściej spotykane EN to będzie koło 780A. Bezyniak nie musi mieć aż takiej wielkiej mocy żeby zakręcić. Bierz varte e44 albo jak chcesz wydać więcej to centra ca1000.
  • Odpowiedz
Mnie w katalogu jenoxa pokazuje R077624ZN, czyli 77 Ah, 770 A (wersja gold z większym prądem, bo diesel). Jak masz miejsce możesz próbować odrobinę pojemniejszy.
  • Odpowiedz
@sailor_73: @boobass: @Storczycki: @siea01: @krejzistah: Dzięki za pomoc, kupiłem 100ah z prądem rozruchowym 860A. Kupiłem Sebanga (jakiś Allcar był jeszcze tańszy) za 400cbln, sprzedawca stwierdził że nic droższego raczej nie ma sensu a to idzie na pierwszy montaż do Koreańczyków i stwierdził, że są ok. Ja firmy nie znałem, zobaczymy jak się to będzie sprawować. Ten akumulator już we wrześniu był słaby, bo tak energicznie jak na
  • Odpowiedz
@Krzemol: to co idzie na pierwszy montaż z reguły jest trwalsze , przykład - tłumik bosal , zajeździłem kilka astr służbowo i pierwszy tłumik wytrzymywał 120-150 k a następne już tylko połowę tego dystansu i w każdej astrze mniej więcej padały po podobnym przebiegu
  • Odpowiedz