Wpis z mikrobloga

Mirki od #motoryzacja może mi ktoś uporządkować w głowie jak to jest z tymi oznaczeniami w #mercedes ? jak to jest? mercedes w124 i 190 to inne modele? Ja długo byłem przekonany że to ten sam samochód. Druga sprawa 190 była 190 niezależnie od silnika jaki tam siedział? a trzecia sprawa Kolega opowiadając ciągle o swoim mercedesie mówił że ma eske... myślałem że ma s-klasie, a mu chodziło o e-klase kombi s210.... nie ogarniam tego mercedesa
  • 2
@m4rj4n: W124 to W124, klasa E, potem był okularnik W210. E190 to poprzednik klasy C, W201. Potem klasa C to było W202. One miały generalnie ten sam design, więc mogą się mylić.
Wejdź w wiki w jakikolwiek model MB, np. https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W201 potem na dole rozwiń "road car timeline, 1990s–present" i będziesz miał czarno na białym.

EDIT: W201, a S201 to ta sama generacja tej samej klasy, tylko kombiak. To tak jakby
@m4rj4n: W124, s210 oznacza model - czyli wygląd zewnętrzny, możliwe wyposażenie i gamę silników. S210 to model klasy E. Klasa oznacza "półkę" i kategorię pojazdu. Modele zmieniają się co parę lat. Obecnie najnowsza E klasa to model W213. Co ciekawe W124 był modelem Mercedesa, zanim ten przyjął jeszcze segregowanie pojazdów klasami. To co widzisz na klapie bagażnika oznacza więc klasę auta wg Mercedesa, a liczby oznaczają wersję silnika. Najczęściej jest ona