Wpis z mikrobloga

Pomocy, siedzę sparaliżowany strachem i nie wiem co robić. Przez ostatnie dwie godziny oglądałem serial ze słuchawkami. Dosłownie przed chwilą zszedłem na dół do kuchni zaparzyć herbatę przed snem i w czajniku stała świeżo zagotowana woda. Od razu s----------m na górę, zabarykadowałem się w sypialni i dostaję świra. Nie wiem nawet czy zamknąłem drzwi frontowe po powrocie z pracy. Czy to możliwe, żeby czajnik sam się załączył?
Edit: zapomniałem dodać, że mieszkam sam.
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Inconsiderable: >

Cytowany tekst... wydaje mi się jeśli ktoś ma klucze to nie można tego zakwalifikować jako włamanie. Mój ojciec miał podobną sytuację, eks-baba przyszła nad ranem i nie chciała wyjść, więc zadzwonił na policję. Przyjechali, ale nic nie zdziałali, bo skoro miała klucze to nie mogli jej wyrzucić.<


Co za bullshit? Oczywiście że to jest włamanie, co z tego że klucz jest oryginalny skoro posłużyła się wbrew woli właściciela
  • Odpowiedz
@4kroki: pewnie ma macbooka. Ja tez mam macbooka i tam jest tak c-----y glosnik, ze bez sluchawek nie idzie niczego ogladac. Zwlaszcza jak jest ciche nagranie.
A co do glownego tematu to wolalbym zeby odwiedzila mnie zjawa lub bezdomni a nie moja byla.
  • Odpowiedz
@HeadH: to w takim razie dlaczego policja powiedziała mojemu kumplowi, że włamania nie było tylko kradzież bo nie przełamał zabezpieczeń wchodząc do mieszkania? A mi jak ukradli radio w samochodzie otwierając sobie zamek na tym samym komisariacie uznali, że jest to włamanie?
  • Odpowiedz
"Należy traktować jako kradzież z włamaniem zachowanie polegające na otwarciu drzwi oryginalnym kluczem wbrew woli osoby uprawnionej do dysponowania pomieszczeniem z zamiarem dokonania w ten sposób kradzieży."

- Wyrok sadu apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 1 marca 2013 r. II AKa 39/13


@HeadH: Właśnie o tym mówię. Jeśli sam jej dał te klucze to godził się na to, że będzie mogła tam wchodzić czyż nie? W jakim innym zamiarze miał
  • Odpowiedz
@HeadH:
@Zheta: tak, jak wyżej już napisali: do włamania dojdzie tylko, jeśli złamane zostaną zabezpieczenia, użycie klucza się niestety do tego nie kwalifikuje, chociaż opinie są mocno podzielone. W każdym razie w przypadku mojego ojca, policja stwierdziła, że nic nie zrobi
  • Odpowiedz
@ArekJ: Skąd mam wiedzieć? Tobie powiedzieli dobrze.

Do istoty włamania należy wdarcie się (przedostanie się) do wnętrza zamkniętego pomieszczenia. Warunkiem dokonania włamania jest, aby dostęp do mienia byl zamknięty i aby sprawca w jakikolwiek sposób przez fizyczne działanie na przedmiot stanowiący przeszkodę dostał się do wnętrza.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 9 grudnia 1976 r.
II KR 322/76 - wyrok stary ale
  • Odpowiedz