Wpis z mikrobloga

Pomocy, siedzę sparaliżowany strachem i nie wiem co robić. Przez ostatnie dwie godziny oglądałem serial ze słuchawkami. Dosłownie przed chwilą zszedłem na dół do kuchni zaparzyć herbatę przed snem i w czajniku stała świeżo zagotowana woda. Od razu #!$%@?łem na górę, zabarykadowałem się w sypialni i dostaję świra. Nie wiem nawet czy zamknąłem drzwi frontowe po powrocie z pracy. Czy to możliwe, żeby czajnik sam się załączył?
Edit: zapomniałem dodać, że mieszkam sam.
  • 110
  • Odpowiedz
@HeadH: "Gdzie tak mówi? "
Źle sformułowane zdanie (piątek rano, można chyba wybaczyć lekkie zmęczenie materiału :)), powinno być coś w stylu:
"nawet jeśli nie jest to włamanie, to (...) mir domowy", na zasadzie, że w kwestii włamania się nie wypowiem, ale tak czy inaczej nie jest to legalne ;) Mój błąd.
  • Odpowiedz
@oficer_dyzurny_miasta:
Koleś na studiach wynajął mieszkanie. Po kilku miesiącach się wyprowadził, zostawił sobie jednak zapasową parę kluczy. Po nim do mieszkania wprowadziła się jakaś dziewczyna, która na każdy weekend wyjeżdżała do domu. Koleś to rozpracował i kiedy ona w piątek wieczorem wychodziła z bloku i szła na dworzec, już mijała jego stojącego pod klatką. Oczywiście nie znała go i nie miała o niczym pojęcia. On wchodził do mieszkania, spędzał w
  • Odpowiedz
to w takim razie dlaczego policja powiedziała mojemu kumplowi, że włamania nie było tylko kradzież bo nie przełamał zabezpieczeń wchodząc do mieszkania? A mi jak ukradli radio w samochodzie otwierając sobie zamek na tym samym komisariacie uznali, że jest to włamanie?


@ArekJ: szeregowy policjant ekspertem od prawa zwykle nie jest ;)
  • Odpowiedz
@Inconsiderable: Zaraz zaraz, to jak się ukradnie komuś klucz do mieszkania, to można sobie u niego siedzieć w nieskończoność i to jest legalne? Ja pierniczę, tutaj właśnie jest pole do popisu dla #dobrazmiana, codzienna walka z takimi absurdami prawnymi (mają większość w Sejmie więc mogą zmieniać prawo), pomoc obywatelom w walce z gównianym prawem - wtedy bym ją popierał, a nie pisanie historii na nowo i obsadzanie
  • Odpowiedz