Wpis z mikrobloga

Cześć,

macie jakieś doświadczenia z zagadkami logicznymi podczas rozmowy rekrutacyjnej? Jeśli tak, to jakie dostaliście? Wielu Mirków tutaj jest po drugiej stronie, więc jakie byście zadali? Może słyszeliście o jakichś? Staram się o stanowisko juniorskie, i z tego co mi wiadomo niestety muszę się spodziewać takich pytań.

Dla rozgrzewki ja zacznę: Dlaczego pokrywy studzienek kanalizacyjnych są okrągłe?

#rozmowakwalifikacyjna #programowanie
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Po środku pola leży martwy facet z plecakiem, na około nic nie ma, nic się nie dzieje. Jak zginą?

plecak to spadochron ktory sie nie otworzyl. PS. pisze się "zginął"

2. Kleopatra i Cezar leżą na podłodze, nie żyją. Na około jest mnóstwo szkła i wody. Nie zostali otruci. Jak umarli?

tu w sumie nie wiem mozna by rozkminiac ze akwarium z krokodylami peklo ;D

3.
  • Odpowiedz
4. Jesteś w pokoju z trzema włącznikami, na końcu długiego korytarza jest pokój w którym jeden z włączników zapala światło. Jak sprawdzisz który? Nie widzisz tego drugiego pokoju i nie możesz wrócić do włączników jeśli wyjdziesz.

spotkalem sie z tym pytaniem ale nie pamietam juz :( @jabussko:


@onsok: wskazówka w spojlerze:

  • Odpowiedz
@TenTyp007: takie pytania to rak. Gównoagencyjki naoglądały się zagranicznych gigantów i chcą być jak Google czy inny Facebook serwując proces rekrutacyjny trwający kilka godzin non stop.

A pokrywy są okrągłe żeby nie wpadły do środka studzienki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@onsok: Świecisz trzema włącznikami w pewnych odstępach czasu. Jeżeli wejdziesz do pokoju i żarówka będzie nienagrzana - był to pierwszy włącznik. Jeśli była lekko ciepła - drugi. Jeśli gorąca - ostatni.
  • Odpowiedz