Wpis z mikrobloga

Mircy! Jeden z wykopowiczów ma poważny problem.
Jakieś pół roku temu zgadałem się z jednym mirkiem. Naprawdę spoko gość, dostalem nawet od niego coś w prezencie. Wymieniliśmy się numerami telefonów, pogadaliśmy trochę. Wiek ok 30lat. Kontakt po jakimś czasie się urwał. Dziś nagle otrzymałem telefon, chyba z innego numeru, nie poznałem w ogóle kto dzwoni. Owy wykopowicz zadzwonił do mnie, prosząc o pomoc, mówi, że potrzebuje szybkiego wsparcia, ponieważ ma problem z alkoholem. Wpadł w nałóg i potrzebuje pogadać z kimś (prawdopodobnie na żywo) z #warszawa . Czy ktoś jest w trakcie leczenia i mógłby mu pomóc? Najlepiej ktoś miejscowy, ale w ostateczności jak nikt się nie znajdzie, to może być przez telefon. Ja jestem ze śląska wiec nie mam jak się z nim zobaczyc. Jeśli tak, to proszę napiszcie, powiedział, że jak znajdę kogoś odpowiedniego to żebym podał jego numer tej osobie. Prosił, żeby nie podawać jego nicku.

Proszę o plusowanie, to wpis zobaczy wiecej osób

#uzaleznienie #pomoc #alkoholizm #kiciochpyta #wykop
  • 67
  • Odpowiedz
@beczkabeczka: Trzeźwiejący alkoholicy, których znasz potwierdzają, ja znam takich, którzy przez ideologię AA wpędzali się w inne problemy psychiczne i przychodzili szukać pomocy. Nie twierdzę, że AA nie pomaga, ale sprzedaje szkodliwą wizję jakoby to co tam się przedstawia było jedyną drogą.

@NieRozumiemIronii: Tu jest tak trochę zebrane skrótowo na ten temat: http://www.peele.net/lib/cdvsabs.html

@Hazardzista: Program 12 kroków jest przedstawiony jednoznacznie. Współczuję choroby i gratuluję wyjścia jeśli
  • Odpowiedz
@beczkabeczka: Jak potrzebuje rozmowy z jedną osobą to raczej miting nie jest dobrym pomysłem chwilowo - najpierw niech się "odblokuje" w rozmowie twarzą w twarz.

A proponowanie browara/wódki przez innych to już w ogóle masakra jakaś...

@ArchetypCienia: Masz rację, że AA może wpędzić w inne problemy. Tyle, że nadmiar alko wziął się z czegoś...
  • Odpowiedz
@moby04: Oczywiście, że się wziął z czegoś. Nadmiar alkoholu może być zarówno rezultatem problemów jak i źródłem innych. Dlatego mówię, że AA nie jest jedyną ani uniwersalną czy najlepszą z możliwych form pomocy dla alkoholika.
  • Odpowiedz
Te ich 12 kroków to anachroniczny program, który w wielu przypadkach potrafi wpędzić człowieka w inne problemy niż alkoholizm, odziera go z godności, obarcza winą, poza tym jest przesycony religijną indoktrynacją


@ArchetypCienia: Słuchałem czasem wieczornych (niedzielnych bodajże) audycji w antyradiu prowadzonych przez Krzysztofa alkoholika. O ile prowadzącego lubiłem i czasem tematy poruszane, pokorę doceniam, tak wątku religijnego zupełnie nie kminię. Zupełnie jakby jedynym sposóbem na leczenie było uznanie, że bóg
  • Odpowiedz
tak wątku religijnego zupełnie nie kminię. Zupełnie jakby jedynym sposóbem na leczenie było uznanie, że bóg za wszystko odpowiada, bądź jakaś siła wyższa. I potem setki wypowiedzi typu "Jak bóg da", "jak los pozwoli", "jak będzie mi dane". Mnie by chyba szlag trafił jakbym miał się tak okłamywać, że to nie ja decyduje czy się napije, tylko odgórnie zdecydowano. ;)


@maur: Dokładnie mam tak samo, albo chyba rozumiem o co
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Jasne, ja rozumiem, że chodzi o przerzucenie odpowiedzialności i nie obwinianie się. Ale podejrzewam, że znalazłyby się inne sposoby - typu.. np "nie wytrzymałem, napiłem się, jestem tylko człowiekiem, popełniłem błąd, teraz spróbuje z mocniejszym postanowieniem"?
No właśnie ja też za bardzo racjonalnie podchodzę, że próba wpojenia takiej postawy by mnie tylko #!$%@?ła. :)
  • Odpowiedz