Wpis z mikrobloga

A w Polsce jak w lesie. Gorzej kuhwa! Jak w chlewie gównem obsranem!
Wiecie czemu jesteście azjatami w Polszy? Bo zachowujecie się jak dzicz. Jak ci co w hotelach czyszczą szwedzkie stoły, choćby mieli jedzenie wyrzucić. Zacznijcie traktować innych tak, jak sami byście chcieli być traktowani. W sklepie morele wklepała się zaniżona cena? Każdemu się może zdarzyć. Co robią Mireczki? Ops, jakie Mireczki... kolejne pokolenie Januszy? Pielęgnują swoją azjatycką hipokryzję. Kpią z innych co do lidla przynosili puste kubeczki po jogurtach czy obierki po marchewkach a sami: zamawiają, a jak morele nie będzie chciało dostarczyć, to się odgrażają że skierują do rzecznikia praw konsumentów...

Jak mi jest za was wstyd...


#cebuladeals #okazja #morele #oswiadczenie #gorzkiezale
  • 31
@Wirtuoz: też tak uważam... to jest po prostu jakiś podgatunek człowieka. Jako konsument ojebią sklep wykorzystując oczywistą pomyłkę. Jako byznesmeni z etyką bazarową będą niedoważać pietruszki w skali mikro, w większej skali zamiast 10cm asfaltu lać 8cm... :c

I dlatego, dlatego przede wszystkim choć mamy potencjał - nie będziemy ani Japonią, ani Irlandią, ani nawet Czechami :c
@Impresjonista: jako biznesmeni polacy są #!$%@? niemiłosiernie zusem, płacisz 1000zł przez 40 lat żeby dostać z 900zł przez może 10 lat, jak dożyjesz, jak nie dożyjesz za to płacenie nie przysługuje rodzinie kompletnie nic, najwyżej skromny zasiłek pogrzebowy xD

Skoro oszukuje nas własne państwo to co sie dziwić że większość businessmanów w polsce kombinuje i ma etyke bazarową? Z moich doświadczeń jakieś 90% mikroprzedsiębiorców kombinuje np z wypłacaniem minimalnej a reszty
@Dirty_Digger: I w tym krótkim "po prostu" jest zaklęty cały ogrom energii który jest poświęcany na wyszarpywanie swojego: pracowników od pracodawcy, pracodawcy od pracownika, podatnika od państwa, państwa od podatnika. To jest #!$%@? realny koszt by móć się cieszyć z wyszarpniętych ochłapów.
@Impresjonista: To kwestia ceny, każdy ma swoją. Tu większość nie przyjdzie z kubeczkiem do lidla bo za mała kasa. Ale potencjalny laptop za 7 kafli to już bardzo dużo chętnych.

I również Ty byś zjadł własne gówno, jeśli zaoferować Ci za to odpowiednią kwotę.
@Impresjonista: ciekawe czy dożyjemy czasów, kiedy w polsce będzie wzglednie ok jak np w uk, czyli wysoka kwota wolna od podatku, w wysokości np dzisiejszych 30 koła i takie wynagrodzenia, żeby każdy kto pracuje, nawet w najzwyklejszym magazynie czy fabryce, mógł się na luzie utrzymać, jechać 2x w roku na wakacje i coś odłożyć

ciekawe czy ten naród się wtedy ucywilizuje :D
@Impresjonista: Takie teksty działają do czasu :) Jeśli ktoś by zaproponował za to 1mln zł? 10mln? 100mln? Dopóki nie znajdziesz się w takiej sytuacji, bardzo prosto zachować twarz mówiąc "nie no ja nigdy tego nie zrobie".( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zortabla_rt: nie będzie mnie piekł, po prostu potraktowałbym to jako ich wygraną na loterii / frycowe sklepu. Ja odpowiadam za siebie: jako konsument nie rzucam się i nie buraczę w komentarzach o nasyłaniu RPK na oczywisty bład w cenie, a jako przedsiębiorca nie miałbym zrozumienia dla klientow chcących perfidnie wykorzystać moją pomyłkę.
@Dirty_Digger: co to za biznesmen, którego nie stać na duży ZUS? Nie lepiej żeby wrócił na etat? Mógłbym teraz rzucać liberalne hasła o nieudacznikach kierowane wobec ludzi pracy, ale sobie daruje bo nie jestem chamem. Inna sprawa, że tą fikcję z osobistymi kontami w ZUSie powinni sobie darować i mówić otwarcie o tym, że to kwestia solidarności pokoleń i społeczeństwa, uczynić je rzeczywiście progresywne.
@Impresjonista: irytuje mnie, jak tak mówi się o Polakach, miałem do czynienia z ludźmi z południa i stereotypy się jeszcze w większym stopniu potwierdzają. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że jako Polacy nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów, jesteśmy może biedniejsi od zachodu, stąd niektóre zachowania. Ale zawsze jak ktoś mówi mi o cebulakach, to jest to już dla mnie żenujące.
@3n3bl0: Stereotypy są po prostu uproszczoną formą postrzegania rzeczywistości. Nie biorą się z powietrza. Naście lat temu przy autobahnach były w toaletach informacje po polsku by po sobie sprzątać... nie wiem jak teraz, ale przy okazji pielgrzymki do Ziemi Świętej zakonnik-pilot prosił nas Polaków by nie brać z hotelii (a byliśmy w palestyńskich, nie żydowskich) jedzenia na zapas bo to jest źle widziane... nawet palestyńscy Arabowie się poznali... :C

co to
@Impresjonista: Smutne nie jest to że to kolejna akcja z pomyłką ale to że ludzie kompletnie się nie mogą nauczyć.Nie wyciągają wniosków. Towaru nie dostaną no ale Janusz i Grażyna pogrożą troszkę paluszkiem i tupną nóżką. Będą wylewać wiadro pomyj na wszystkich pseudo biznesmenów którzy okradają ciężko pracujących prawdziwych polaków. Bo to pewnie żydzi, masoni i cykliści. Janusz i Grażyna napsioczą się przy kasie, wzywają kierowników jak im się kasjerka pomyli
@ghostek: No właśnie zmieni. Ty możesz normalnie, ja mogę normalnie i coraz więcej normalności.
Moja sytuacja podczas zakupów przedświątecznych:
Już nie ma nigdzie "zrobionych" karpii bo wykupione więc biorę całego nie patroszonego za 20zł/kg Ryba jest przedostatnia - więc duuuża.
Pani w kasie mówi: kilkanaście złotych. Mi to nie gra bo ryba jest z 3 kg, więc do niej mówię, że musiala się Pani pomylić, bo cena na stoisku znacznie wyższa.
@3n3bl0: Tu nie chodzi o to, ile się płaci, choć moim zdaniem dużo, bardziej chodzi o to, że ta kasa idzie na trzynaste pensje w zusie i jest ogólnie przepalana, za to co wpłąciłbyś przez 40 lat na zus kupiłbyś np ze 3 mieszkania w mniejszym mieście wojewódzkim i żył sobie z wynajmu lepiej niż z tej bieda emertury.

Mniej niż połowa firm w polsce przetrwa 3 i 4 rok działalnosci,