Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu wspomniałem o tym, że redaktorem naczelnym Obserwatora Finansowego został narodowiec, Wszechpolak, ze związkami z prorosyjskimi środowiskami.
Przez ten czas nie zauważyłem jednak pogorszenia jakości tekstów publikowanych na tym portalu.
Aż do dzisiaj*.
Kliknąłem w ten artykuł spodziewając się zwyczajnego podsumowania i komentarzu do danych GUS.

Wbrew zarzutom opozycji firmy nie wstrzymały inwestycji na złość rządowi.

[...]

Wbrew komentarzom Marka Borowskiego, który na łamach Gazety Wyborczej podzielił się kiedyś opinią, że przedsiębiorcy wstrzymali inwestycje na złość ekipie rządzącej żaden przedsiębiorca nie powstrzymuje się od działania tylko po to, żeby popsuć rachunki narodowe.

Niezłego mindfucka miałem, jak to przeczytałem. Opozycja kiedyś coś takiego powiedziała? Przecież za podobnie brzmiące słowa cała opozycja jeździła po Kaczyńskim przez ładnych parę tygodni! Odpaliłem więc tę wypowiedź Borowskiego. I co się okazuje? (fragment od 2:04)
Senator Marek Borowski również skrytykował słowa Kaczyńskiego o przedsiębiorcach związanych z opozycją, którzy nie inwestują! Nazwał to "typowymi obsesjami Kaczyńskiego", mówiąc że "jak coś idzie nie tak, to musi być jakiś spisek, jakieś wrogie siły", porównując to do komunistycznego obwiniania za wszystko imperializmu.
Autor artykułu przypisał wypowiedź Kaczyńskiego opozycji (choć on mentalnie wciąż w niej jest dx), a następnie podlinkował do filmiku obalającego jego własne kłamstwo.
Ciekawa jest zresztą autor - debiutant na łamach Obserwatora.

Dr Marcin Masny – historyk, dziennikarz magazynów ekonomicznych. Pracował m.in. w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, był asystentem sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego i doradcą przewodniczącego KNF. Autor książek „Na progu IV Rzeczypospolitej”, „Wolni Polacy. Poradnik antysystemowca”.

Próbkę jego intelektualizmu można zobaczyć na Facebooku:
https://www.facebook.com/marcin.masny/posts/10208693667960286
https://www.facebook.com/marcin.masny/posts/10211498290234090
(co ciekawe, to raczej kuc-foliarz jak z wykopu, a nie pisowiec)
Dzięki Glapiński i Szołucha za rozwalanie mojego ulubionego portalu.


#neuropa #dobrazmiana #ekonomia #gorzkiezale #polityka
BarekMelka - Miesiąc temu wspomniałem o tym, że redaktorem naczelnym Obserwatora Fina...

źródło: comment_CwoAwonqMWN5ITmLPYCgmRrY0Wg9ytzQ.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@BarekMelka: Przeglądam jego twittera. Jest pro-gun, podaje tłity sejmowych narodowców i kolibrów, wygląda na wolnorynkowego nacjololo. Masny to raczej korwinista, publikował w Najwyższy Czas! Dla mnie bardzo OK.
To może być zwykła pomyłka w artykule.
  • Odpowiedz