Wpis z mikrobloga

Powrót do doty po 1.5 roku to jakiś dramat. Mapka jakaś dziwna, pozmieniane itemy, butelka to teraz gówno, bo leczy śmieszną ilość hp, nie ma +1 do statów tylko jakieś drzewko bonusów, a na dodatek chyba meta się zmieniła, bo 2 razy zostawiono mnie carrym samemu na linii na której wcześniej miało się 1-2 supportów. Po cholere oni to wszystko zmieniali?
#dota2
  • 11
@Kardig: balans między postaciami, czy grami? Zapożyczanie elementów z innych gier ma przyciągnąć nowych graczy?
@duskhorizon: oczywiście że tak- po cholerę poprawiać ideał. Dota zdobyła popularność mając taką, a nie inną mechanikę i styl gry. Na tym poziomie jedyne zmiany powinny obejmować nowe postacie i ew balans pomiędzy nimi. A nie mieszanie w podstawach. Łatki gry trudnej i tak się nie pozbędzie. Teraz nagle po kilkunastu latach się obudzili, że
@duskhorizon: Jeśli gra trzyma się na rynku ponad 10 lat i nadal ma miliony graczy, których liczba się nie zmniejsza, to znaczy, że jedyne zmiany jakie potrzebuje to te kosmetyczne.

Jak Chcesz gre ktora sie nie zmienia to zapraszam do lola

Ten niezmieniający się LoL ma 15mln aktywnych graczy, którym podoba się taki jaki jest i jego twórcy nie maja jakichś dziwnych kompleksów względem konkurencji wiedząc, że takimi pomysłami tylko mogliby
Jeśli gra trzyma się na rynku ponad 10 lat i nadal ma miliony graczy, których liczba się nie zmniejsza, to znaczy, że jedyne zmiany jakie potrzebuje to te kosmetyczne.


@Atraktor: Bzdura i wiedziałbyś o tym gdybyś aktywnie grał. Mnóstwo rzeczy było do zmiany poprawy, między innymi zaszłości z W3 takie jak dodawanie statów.

"Ten niezmieniający się LoL ma 15mln aktywnych graczy, którym podoba się taki jaki jest i jego twórcy nie
@Atraktor: Między postaciami.
Talenty rozwiązują problem słabości postaci w różnych przedziałach gry i ułatwiają ich balansowanie.
Często zdarzało się, że trudno było zbalansować postać która np. w early i late game była słaba, a w mid game op.

Jeśli gra trzyma się na rynku ponad 10 lat i nadal ma miliony graczy, których liczba się nie zmniejsza, to znaczy, że > jedyne zmiany jakie potrzebuje to te kosmetyczne.


To ludzie by
@Atraktor: Powiem Ci tak: nie lubię zmian, ale wcześniej grałem w LoL. Tam tendencja była całkowicie odwrotna - jak najmniej ogólnych zmian, spłycanie mety i tylko co jakiś czas wypuszczenie postaci, która była po prostu za mocna na tą spłyconą metę (designerskie rozdwojenie jaźni xD).
Mając to w pamięci, o ile też mnie wkurzyło sporo zmian ostatniego roku, bo już nie mam tyle czasu i chęci testować nowych rzeczy, to jednak