Wpis z mikrobloga

Do you feel old yet? Ten uczuć gdy wczoraj pykło 10 lat od wypuszczenia pierwszego odcinka Skins. Serial który szturmem wbił się do popkultury nastolatków okresie dorastania. Dla mnie to było mega ciekawe doznanie i mam cholernie ciepłe wpsomnienia związane z serią, oczywiście pierwszej generacji bo nastepne już były kiepskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśli serial to przede wszystkim warstwa muzyczna. Tutaj w serialu na dobre wybili się Crystal Castles i chyba właśnie tam pierwszy raz poznałem kanadyjską formację. Co jeszcze... oo na bank stare i dobre Foals z utworem Hummer które cholernie intrygowało nowym i świeżym dla ,,math rocka'' podejściem. O kolejny silny singiel od The Gossip - Standing in the way of control czy finał 1 generacji z MGMT i Time to pretend Wymieniać wszystkiego nie ma sensu ale to tam tez chyba na poważnie usłyszałem pierwszy raz The Hives, The Fall, Mogwai czy Yeah yeah Yeahs. No podsumowanie robi świetny(nawet z tym nie handlujcie) cover Cata Stevensa. Świetnie dobrany teledysk do słów i sytuacji w serialu. Chyba nawet łezkę uroniłem jak widziałem pierwszy raz scenę. No to tak... 10 lat minęło, serial juz mało aktualny do sytuacji na świecie ale wspomnienia zostają.

Skins - Wild World (cover Cat Stevens)
#muzyka #zimniokpoleca #skins #feels
g.....e - Do you feel old yet? Ten uczuć gdy wczoraj pykło 10 lat od wypuszczenia pie...
  • 37
@gibpotatoe: czy ja wiem, druga generacja (sezon 3 i 4) też była cholernie świetna, kolejna to już był wyraźny spadek formy serialu, chociaż ciężko zaprzeczyć, że pierwsza to po prostu kwintesencja tego, czym był Skins. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Skins zawsze się będzie zajebiście wspominać, czy to z racji świetnie dobranej warstwy muzycznej, czy przede wszystkim tym, że kojarzy mi się cholernie mocno z pewnymi wspomnieniami,
@kwmaster: jakto? Seks nie istnieje, to wymysły korporoacji dla zwiększenia konsumpcjonizmu xD

Chodziło mi o to, ze przez te 10 lat jednak nastąpiła zmiana w świecie i coraz szybciej zachodzą zmiany cywilizacyjne. Moim zdaniem dzisiejszy 14/15 latek trudniej by przyswajał ten serial niż ja wtedy.