Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Właśnie obudziłam się z ręką w nocniku, #studbaza pierwszy semestr a ja prawdopodobnie będę miała 16ects długu czyli #!$%@? z uczelni.
Poszłam na trudny kierunek związany z matematyką, uczyłam się dużo ale to nic nie daje, jeszcze pół biedy jakbym mogła zacząć od następnego roku tylko, że teraz mieszkałam za stypendium socjalne a jak wywalą mnie to je odbiorą i będę musiała iść do pracy ale wtedy odbiorą mojej rodzinie socjal bo przekroczę limit a także w październiku stypendium i nie będę mogła się uczyć bo po prostu nie będzie czasu na naukę i pracę. Nie wspomnę już o tym, że olałam znajomych i jakiekolwiek relacje z niebieskimi bo nie miałam kiedy się spotykać...
I co tu robić?

#gorzkiezale #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Właśnie obudziłam się z ręką w nocn...

źródło: comment_yL3RxwufFzGYAiJRckFz2s55iRNk8ktp.jpg

Pobierz
  • 71
@AnonimoweMirkoWyznania: piąty rok pracuję, studiuję i jeszcze dziecko zacząłem wychowywać. wiesz co jest najgorsze w tej sytuacji? że nie moge dostać umowy o pracę, dlatego że opłacenie ZUS jest #!$%@? drogie, pewnie dlatego, że taka sobie płacząca dama nie podejmuje pracy bo "cienszko" pracować i studiować i w ogole to hurr zapomogi zabioro durr.

wrzucone przez anonim bo się wstydzisz? słusznie.
wtedy odbiorą mojej rodzinie socjal bo przekroczę limit a także w październiku


@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze nie łam się, po drugie staraj się jakoś to załatwić na uczelni, aby jednak ten dług rozłożyć i dalej studiować, jak się nie uda... trudno tą bitwę przegrałaś, ale wojna wciąż trwa ;) Szukaj pracy - odłóż trochę pieniędzy i za pół roku zacznij studia zaoczne. Nie patrz, że rodzinie jakiś socjal odbiorą jak będziesz pracowała,
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak tracisz 16 ECTS to chyba nic zdane nie masz. Jakim cudem dostałaś na te studia, skoro teraz nie jesteś sobie w stanie poradzić? Taj jak mówili wyżej, to twoje życie, pracuj, douczaj się, idź może na inny kierunek albo staraj się za rok na ten sam, może ewentualnie serio Ci pozwolą jakoś tak rozłożyć te ectsy. Generalnie dla mnie najgorsze co mogliby być to życie na socjalu i żerowanie
będę musiała iść do pracy ale wtedy odbiorą mojej rodzinie socjal


@AnonimoweMirkoWyznania: Że co?! "Socjal" to ma być pomoc:
a) chwilowa w razie przejściowych problemów, żeby stanąć na nogi i IŚĆ DO PRACY;
b) stała dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

To Ty nie idziesz do pracy, bo odbiorą "socjal", a ja mam odciągane z tego, co wypracuję, na podatki na m.in. Twój "socjal"?

Jak napisał @w_szafa: - patologia. Aż
@poetakodu: niektórzy serio mają tak, że są zdolni, a po dostaniu się na uczelni mają jakąmś blokadę, zresztą, nie znamy jej przypadku, nie wiemy, jak się działo naprawdę.

@MINDGAME u mnie na roku (infa zaoczna) jest kumpel, który jest po humanie, ale jeśli chodzi o umiejętności w programowaniu, to wymiata. Albo inny kumpel, z liceum, po humanie dostał się na wetkę, stwierdził, że to nie to i teraz bierze się za