Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Właśnie obudziłam się z ręką w nocniku, #studbaza pierwszy semestr a ja prawdopodobnie będę miała 16ects długu czyli #!$%@? z uczelni.
Poszłam na trudny kierunek związany z matematyką, uczyłam się dużo ale to nic nie daje, jeszcze pół biedy jakbym mogła zacząć od następnego roku tylko, że teraz mieszkałam za stypendium socjalne a jak wywalą mnie to je odbiorą i będę musiała iść do pracy ale wtedy odbiorą mojej rodzinie socjal bo przekroczę limit a także w październiku stypendium i nie będę mogła się uczyć bo po prostu nie będzie czasu na naukę i pracę. Nie wspomnę już o tym, że olałam znajomych i jakiekolwiek relacje z niebieskimi bo nie miałam kiedy się spotykać...
I co tu robić?

#gorzkiezale #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Właśnie obudziłam się z ręką w nocn...

źródło: comment_yL3RxwufFzGYAiJRckFz2s55iRNk8ktp.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@MINDGAME: fuck, nie mogłem dokończyć. Zwyczajnie chodzi mi o ludzi, którzy przyszli na humana z myślą, że sobie pobalują przez kilka lat i #!$%@?, a potem płacz, że matura z matmy niezdana, jak praktycznie na niej masz tylko podstawianie pod wzory i te 30% zyskujesz z palcem w dupie.

@AnonimoweMirkoWyznania spróbuj zawalczyć i złożyć to podanie o rozłożenie ECTS, warto, z tego co wiem, na PW potrafią tam długo trzymać ludzi
  • Odpowiedz
@poloyabolo: Zgadzam się, masz racje. Jednak studia to jeden wielki przekręt, niczego nie uczą przydatnego i tak ja po studiach będę się od nowa uczył w pracy. #!$%@?. A samemu nie da się tego nauczyć, sam soft kosztuje parę tysięcy złotych nie mówię o sprzęcie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: o #!$%@?. jak ja gardzę takimi ludźmi.
nie pójdzie do pracy bo rodzina straci socjal, jestem na studiach dzięki socjalowi. stracę studia i socjal bo dałam dupy w semestrze i mnie wyjebią.
u mnie na uczelni też pełno takich ludzi którzy studiują tylko po to żeby mieć ten socjal i w rodzinie wielkie kombinowanie, przenoszenie premii na następny miesiąc żeby mieć ten socjal xD
bardzo Ci tak dobrze. roksa
edit:
  • Odpowiedz
Niech ktos wyjasni bo jak ja studiowalem, to byla normalna podstawa programowa, a nie jakies dziwne punkty i inne #!$%@?.
Co to oznacza brak 16 pkt ects? Tzn ze op uwalil 1 przedmiot, 5 przedmiotow? O co to chodzi? Jak rozumiem kazdy przedmiot ma iles tam tych pkt i zeby pocisnac na nastepny semestr trzeba zaliczyc ich okreslona ilosc tak?
Te 16 to duzo malo? Bo to troche wyglada tak jakby op
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skonczylem prawo wychowując dziecko grając aktywne w rugby i pracując jednocześnie. Podziel trudne egzaminy i naucz sie np na dwa a na jeden zanieś zwolnienie lekarskie i pierwszy termin pisz w sesji poprawkowej. Nie użalać sie nad sobą bo ludzi w trudnej sytuacji jest wiele
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: każdy ma swoją wagę, np u mnie matma była za 6 punktów, fizyka za 5 tak samo jak nawigacja, są też jakieś mało istotne przedmioty wypychające lukę jak np etyka za 1 czy wf. Jak masz do 10 punktów długu to bierzesz warunkowy wpis i lecisz dalej a zaległości musisz opłacić i zaliczyć w danym terminie, powyżej to już powtarzanie roku.
  • Odpowiedz
  • 4
@w_szafa Nie popieram nieróbstwa i ciągnięcia socjalu, ale też nie sądzę że należy być tak ostrym dla niej. Rodzina OPki dostaje socjal, nie wiemy czy są darmozjadami czy osobami którym gdzieś nie do końca się w życiu ułożyło i potrzebują pomocy. Czy to dziwne, że OPka nie chce żeby rodzina straciła pomoc? Autorce są potrzebne pieniądze na utrzymanie się na studiach, a wątpię że jakaś gównopraca dla studenta na ułamek etatu jest
  • Odpowiedz
@Achaa: Całej rodzinie się życie nie ułożyło? Kpisz czy o droge pytasz? Oboje rodzice i wszystkie dzieci niepełnosprawne czy jak?

Nie no dobra wiadomo że sa wyjątkowe sytuacje gdy rzeczywiście jest dramat ale nie oszukujmy się, zdrowy rozsądek podpowiada że szanse że to akurat ta jedna wyjąkowa rodzina gdzie nikt NAPRAWDĘ nie może pracować sa znikome.

Poza tym jak się nie ma hajsu na studiowanie dzienne to zawsze można przenieśc sie
  • Odpowiedz
  • 6
@w_szafa Zdaję sobie sprawę, jak jest w dużej części osób które ciągną socjal.

Znam po prostu pewną rodzinę, tata poszedł w tango, mama problemy ze zdrowiem więc nie mogła znaleźć pracy po tym jak ja zwolnili, akcje rozgrywa się w małej miejscowości, więc perspektywy marne, syn z lekkimi zaburzeniami i w tym wszystkim moja koleżanka, naprawdę mega inteligenta, ambitna, chciała studiować. I był ten sam problem, dawała gdzieś tam korki na czarno
  • Odpowiedz
tata poszedł w tango


@Achaa: słowo klucz: fundusz alimentacyjny. Jak kolezanka intelignetna i ogarnięta to mozna to ogarnąć relatywnie łatwo - kasa z podatków, a dług dla niego rośnie jakby gdzieś wypłynął na powierzchnie w kraju.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania uczylas sie cały semestr, nie majac czasu na spotkania z nikim, a teraz uwalisz cały semestr? Trochę jakby sprzeczne, sprobuj poogarniac, przedluz sesje, wez jakis warunek, zaplac za niego z wakacyjnej pracy, jakos to sie da zrobic.
  • Odpowiedz