Wpis z mikrobloga

Rok temu w Ameryce była wielka gównoburza wywołana przez familię Smithów, że wśród nominowanych do Oskara nie ma żadnego czarnego, w tym oczywiście Willa Smitha. W tym roku wśród nominowanych jest nagle aż 6 czarnych. Co jest chyba rekordem. W dwóch poprzednich edycjach nie było żadnego przedstawiciela afroamerykanów. Nie mówię, że w tym roku zadziałała poprawność polityczna, ale... prawdopodobnie zadziałała.
#oskary2017 #film #kino #rasizm
Kenteris - Rok temu w Ameryce była wielka gównoburza wywołana przez familię Smithów, ...

źródło: comment_7s4r6ZTYD0cckGcCY4P32H35EQ64ShJH.jpg

Pobierz
  • 22
@zirytowana_plaszczka: nie no, czemu. Na pewno są tym jakieś zasłużone nominacje, wiem na pewno, że Viola Davis to bardzo dobra aktorka i to jej nie pierwsza nominacja. Że Denzel jest świetny to każdy wie, choć nie da się ukryć, że ostatnio trochę obniżył loty i może teraz dali mu nominację na wyrost. Ja rasistą nie jestem, po prostu nie lubię, kiedy ani ktoś dyskryminuje kogoś z jakiegoś względu, ani odwrotnie -
A wydaje mi się, że tutaj aż 6 nominacji to efekt zeszłorocznej afery. Jury chcieli mieć spokój i odżegnać wszelkie rasistowskie uwagi.


@Kenteris: No właśnie, wydaje mi się że sami aktorzy woleliby dostać nominację/Oscara za coś rzeczywiście dobrego a nie na skutek obaw przed oskarżeniami o rasizm itp.
@Kenteris: Jest jeszcze jeden antysemita, co też jest chyba rekordem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co prawda "czarnych" filmów jeszcze nie widziałem, ale Viola Davis i Mahershala Ali są faworytami w swoich kategoriach (drugi plan) i kolor skóry w tym wypadku nie ma znaczenia. Denzel i Ruth Negga na pierwszym planie są raczej bez szans. Jest jeszcze Barry Jenkins z nominacją za reżyserię, ale też wątpię że wygra.
@mroznykasztan: I gdzie tu beka? Różnica między czarnymi i białymi jest taka że czarni czują się dyskryminowani i chcą aby ich udział w kulturze był zauważony, biali natomiast oburzają się że jakiś czarny śmie stać obok nich przez co nie mogą mieć dominacji w każdej sferze życia i kultury. Ja wiem ze w prawicowym kinie nie ma czarnych, a role kobiet ograniczają się do roli wieszaka na cycki bo przecież JAK
czarni czują się dyskryminowani i chcą aby ich udział w kulturze był zauważony


@KochanekAdmina: ale widocznie w tamtym roku był nikły więc nie został zauważony ale posądzenia o rasizm poszły. Dlatego beka.
@Kenteris: Że Denzel jest świetny to każdy wie, choć nie da się ukryć, że ostatnio trochę obniżył loty i może teraz dali mu nominację na wyrost.


ja bym mu dał za całokształt, a zwłaszcza ża jego hit "doncz ju noł pamperap"

@KochanekAdmina stwierdzenie ze holywood jest rasistowskie to już wyższy stopień oderwania od rzeczywistosci. Przecież amerykańscy celebryci to ostoja amerykańskiego liberalizmu w większości przypadków.