Wpis z mikrobloga

@Pancerwafel: No tak, bo przecież wiadomo że dalsze istnienie państwa, się mu nie opłaca xDDD

Według danych CIA, w 2015 roku szacunkowy współczynnik dzietności w Polsce wyniesie 1,33 dziecka na jedną kobietę w wieku rozrodczym. Na 224 badane w tym roku państwa, zajęliśmy 216 miejsce. Oznacza to spadek o 4 miejsca w porównaniu z rokiem 2013, kiedy to w rankingu zajęliśmy 212 miejsce. Przyjmuje się, że współczynnik dzietności gwarantujący zastępowalność
  • Odpowiedz
nie opłaca państwu


@Pancerwafel: Zawsze mnie śmieszy ta propaganda libtardów. Hurr durr musimy zaciskać pasa żeby państwo się rozwijało.
Wy naprawdę w takich kategoriach myślicie? Przecież to kompletny absurd. Całkowite odwrócenie pojęć. Przecież to państwa ma być dla ludzi a nie my dla państwa.
  • Odpowiedz
Przypominam, że za rządów Tuska, między 2009, a 2012 doszło do największej eksplozji demograficznej po upadku PRL. Rokrocznie rodziło się prawie 60 tysięcy dzieci więcej.


@Andrzejku1998:

Urodzenia żywe 2008 - 2013:
  • Odpowiedz
doszło do największej eksplozji demograficznej po upadku PRL.


@Andrzejku1998: Dodajmy jeszcze że w PRL zawsze było grubo ponad pół miliona urodzeń, czasami nawet 700k, a w latach które podałeś ledwo przekraczamy 400k xD
  • Odpowiedz
dyskusja z erbo, ktory twierdzi, ze 500+ to taka kwota wolna od podatku xd nie ma sensu. To naczelny obronca tego programu na wypokie. Pewnie jakis asystent Rafalskiej.


@Dziki_wieprz: Yhym... a jak broniłem pomysłu JOWów to byłem asystentem Kukiza xD
A wcześniej jeszcze Korwina i Tuska xDD
  • Odpowiedz
Hmm czyli poczęcia z grudnia 2015 i stycznia 2016 więc sprzed uchwalenia 500+ są wynikiem 500+. Bardzo odważna teza.


@Herubin: Było wtedy już wiadomo że PiS ma prezydenta i 230 posłów czyli nic go nie powstrzyma przed realizacją 500+.
  • Odpowiedz
@erbo: Tak samo jak nic nie powstrzymało PO przed wprowadzeniem 3x15 xD

Wiara w polityków Polsce jak tak wielka, że ludzie gromadnie zaczęli robić dzieci za samą obietnicę socjalu ( )
  • Odpowiedz
Wzrost liczby urodzeń w tym okresie był przede wszystkim efektem echa wyżu demograficznego stanu wojennego.


@Andrzejku1998: Co ty bredzisz koleś? Nie było żadnego wzrostu! Przecież pokazałem ci dane, ty w ogóle umiesz czytać?

Serio? Kiedy w lutym 2016 nie było jeszcze żadnego 500+? (cały program zaczął działać jakoś od kwietnia)


@Andrzejku1998: Ale wiesz że ludzie ogarniają że ciąża trwa 9 miesięcy?
  • Odpowiedz
@erbo: obawiam się, że wzięcie dwóch cyferek niewiele mówi o rozrodczości. To nieco bardziej skomplikowane obliczenia.

Sięgnij raczej do danych GUS i porównaj liczbę ciąż przewidywanych do faktycznych. Te przewidywane oparte są na średniej ciąż w odniesieniu do liczby kobiet w wieku rozrodczym w danym okresie. O ile wiem, widać wpływ 500+, zwłaszcza w grupie drugie i kolejne dziecko.
  • Odpowiedz
Tak samo jak nic nie powstrzymało PO przed wprowadzeniem 3x15 xD


@Herubin: PO nie miało prezydenta do 2010, oraz większości w sejmie, więc słaby argument.

Wiara w polityków Polsce jak tak wielka, że ludzie gromadnie zaczęli robić dzieci za samą obietnicę socjalu

Niektórzy zaczęli za obietnice, teraz zaczną za realną kasę xD
  • Odpowiedz
W 2005 urodziło się 364 tysiący dzieci, w 2007 384, a w 2008 już 414, gdzie taki wzrost trwał przez następne 3 lata.


@Andrzejku1998: Pisałeś trollu o latach 2009-2012 i rządach Tuska i "rokrocznie"

Przypominam, że za rządów Tuska, między 2009, a 2012 doszło do największej eksplozji demograficznej po upadku PRL. Rokrocznie rodziło się prawie 60 tysięcy dzieci
  • Odpowiedz