Wpis z mikrobloga

@mikeeho: ja zawsze powtarzam że dla mnie Sturmbannführer Wernher von Braun był zbrodniarzem wojennym i bohaterem ludzkości jednocześnie. Ot, po prostu historia nigdy nie jest czarno-biała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LostHighway: ten duży "kineskop" z tyłu to telewizor? ciekawe czy full hd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
to ciekawe że tylu "zbrodniarzy" znalazło interesujące zajęcia po wojnie. nawet w samym rfn.
  • Odpowiedz
@LostHighway: Jeszcze jedna ciekawostka: Wernher von Braun urodził się niecałe 70 kilometrów od Bydgoszczy, w mieście, które od 1920 znajduje się w granicach Polski i nazywa się Wyrzysk :D
  • Odpowiedz
@LostHighway: Zastanawia mnie o ile więcej tacy ludzie mogliby osiągnąć, gdyby mieli do dyspozycji dzisiejszy stan wiedzy, postęp w materiałach, czy moc komputerów do symulacji.
Z drugiej strony może niewiele więcej - tam była detetminacja rządu USA, oraz finansowanie.
  • Odpowiedz
A mnie ciekawi dlaczego saturn 5 byla tak wielka, czy musiala byc az tak duza, bo tak ciezki ladunek byl do wystrzelenia, czy tak bardzo musiala sie rozpedzic


@loopack: Gdzieś słyszałem że była projektowana z dużym zapasem już po kątem planowanych kolejnych misji na Marsa).

@pavulon78: raczej niemożliwe. Miała dokładnie taką nośność jaka była wymagana dla wypełnienia misji księżycowej - wiadomo, jakiś tam zapas na wypadek awarii czy
enron - > A mnie ciekawi dlaczego saturn 5 byla tak wielka, czy musiala byc az tak du...

źródło: comment_QsQVpVhClZ1Zc18Rgj9RxAvOhhD1LIqN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@creed111: taki kineskop to chyba dźwigiem musieli tam montować xD


@przypadkowylogin: trochę nie bardzo mi pasuje by to był kineskop - w tych czasach by nie był taki płaski, a zniekształcenia by były chyba by były potworne.
  • Odpowiedz