Wpis z mikrobloga

@mikeeho: on tak samo się przyczynił jak Kałasznikow albo Antonow, nie oni to byłyby inne nazwiska. Ich wynalazki są bierne, bo można ich użyć źle ale i też dobrze natomiast wynalazca np cyklonu B czy gazu musztardowego zrobił to w jednym określonym celu. Kalacha możesz używać np do obrony przed najeźdźcami a gazu?
  • Odpowiedz
czy musiala byc az tak duza

@loopack: Z tego co gdzieś wyczytałem czy tam oglądałem. Padło stwierdzenie, że Saturn V nie musiała być aż tak potężna. Podobno von Braun przy jej konstrukcji myślał bardziej o dalszej eksploracji kosmosu.
Jak znajdę źródła to dam znać.
  • Odpowiedz
@LostHighway: Genialny inżynier, wizjoner i menadżer. Niestety jego potencjał nie został w pełni wykorzystany. Dodatkowo jego osiągnięcia dla wielu osób są przysłonięte przez przynależność do SS.
  • Odpowiedz
@loopack: Im ciężczy ładunek tym więcej paliwa trzeba ze sobą zabrać... i dodatkowe drugie paliwo, by zabrać ze sobą to pierwsze i dodatkowo trzecią porcję więcej, by zabrać drugą itp.
Ogólnie nośność (ile kg chcemy wynieść na orbitę) wielkość rakiety nie rośnie liniwo wraz z wielkością rakiety, a pi razy drzwi pierwiastkowo.
  • Odpowiedz
Ale model V2 dumnie stoi


@nielu:
Też na nią zwróciłem uwagę. A szczególnie na to jak jest tyciuteńka w porównaniu do kolejnych konstrukcji.
  • Odpowiedz
@Jin: No, niby taka mała a i tak oryginał miał 14 metrów wysokości. Ale Saturn V musiał być wielki...
edit - 110 metrów... mieli rozmach, #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A mnie ciekawi dlaczego saturn 5 byla tak wielka, czy musiala byc az tak duza, bo tak ciezki ladunek byl do wystrzelenia, czy tak bardzo musiala sie rozpedzic


@loopack: Gdzieś słyszałem że była projektowana z dużym zapasem już po kątem planowanych kolejnych misji na Marsa).
  • Odpowiedz