Wpis z mikrobloga

@kmds: Jeżdżę do Lwowa bezpośrednim autokarem, ale jest świetny pociąg z Przemyśla do Kijowa (jedzie przez Lwów) - słyszałam, że można go polecić. Podobno dobrze jest przejść pieszo granicę w Medyce (ludzie z Europejskim paszportem nie stoją w kolejce) i znaleźć transport do Lwowa w ukraińskiej części.
@kmds: Ja przechodziłem, nie raz. W tym roku również będę ponawiał to. Jadę samochodem do Medyki, tam na parking strzeżony auto zostaje, a ja dalej pieszką na granicy i Marszrutką za 32 Hrywny do Lwowa. :)
@kmds: W stronę Ukrainy, 0 kolejki. 10 Minut i po wszystkim. Powrót dłużej ze względu na trzepanie na polskiej granicy. Ale nie zajęło mi zazwyczaj dłużej niż 20-30 minut. (raz godzinę tylko). Marszrutka to zależy od 90 do 120 minut.
@kmds: ja jeżdzę (raz do roku jakoś), i autobusem pod granicę -> z buta -> marszutka / taxi jeśli zaproponuje tyle co marszutka. o pociągu nie wiedziałem. niby ludzie z europejskim paszportem nie stoją, ale jest masa ukraińców z kartą polaka + orzeczeniem o niepełnosprawności którzy robią za mrówki, więc w drodze powrotnej i tak się stoi chwilę :/
@kmds: a co do busików z dworca głownego - stoją też ukraincy co mogą Cię przewieźć (nie opłaca się, o wiele dłużej stoisz w korku na granicy - bo ukraińska rejestracja), ale sam przystanek z autobusem do granicy jest z 1km od dworca i trzeba się dodatkowo nie zgubić. ale jak zapytasz lokalnych to Ci powiedzą ;)
@kmds: paszport 2-3 tygodnie najszybciej, najczęściej 3 tygodnie do miesiąca, a co do granicy to pokonywałem pieszo w Medyce i potem transport prywatny za 20zł/os od jakiegoś gościa który nas zaczepił (byliśmy w 10 osób) - 2 auta pod wskazany adres we Lwowie. Przejście do UA bez problemów w kilka minut, a powrót kilkadziesiąt minut - duża patologia xd