Wpis z mikrobloga

@kmds: Jeżdżę do Lwowa bezpośrednim autokarem, ale jest świetny pociąg z Przemyśla do Kijowa (jedzie przez Lwów) - słyszałam, że można go polecić. Podobno dobrze jest przejść pieszo granicę w Medyce (ludzie z Europejskim paszportem nie stoją w kolejce) i znaleźć transport do Lwowa w ukraińskiej części.
  • Odpowiedz
@ateibok: koniecznie sprwadze ten pociąg, ale zawsze warto mieć alternatywy. Znasz kogoś kto przechodził granicę pieszo? Czy są przy przejściu granicznym busiki do Lwowa? gdzieś czytałem, że podobno są ale szukam potwierdzenia
  • Odpowiedz
@kmds: Ja przechodziłem, nie raz. W tym roku również będę ponawiał to. Jadę samochodem do Medyki, tam na parking strzeżony auto zostaje, a ja dalej pieszką na granicy i Marszrutką za 32 Hrywny do Lwowa. :)
  • Odpowiedz
@kmds: W stronę Ukrainy, 0 kolejki. 10 Minut i po wszystkim. Powrót dłużej ze względu na trzepanie na polskiej granicy. Ale nie zajęło mi zazwyczaj dłużej niż 20-30 minut. (raz godzinę tylko). Marszrutka to zależy od 90 do 120 minut.
  • Odpowiedz
@kmds: ja jeżdzę (raz do roku jakoś), i autobusem pod granicę -> z buta -> marszutka / taxi jeśli zaproponuje tyle co marszutka. o pociągu nie wiedziałem. niby ludzie z europejskim paszportem nie stoją, ale jest masa ukraińców z kartą polaka + orzeczeniem o niepełnosprawności którzy robią za mrówki, więc w drodze powrotnej i tak się stoi chwilę :/
  • Odpowiedz
@kmds: a co do busików z dworca głownego - stoją też ukraincy co mogą Cię przewieźć (nie opłaca się, o wiele dłużej stoisz w korku na granicy - bo ukraińska rejestracja), ale sam przystanek z autobusem do granicy jest z 1km od dworca i trzeba się dodatkowo nie zgubić. ale jak zapytasz lokalnych to Ci powiedzą ;)
  • Odpowiedz
@kmds: paszport 2-3 tygodnie najszybciej, najczęściej 3 tygodnie do miesiąca, a co do granicy to pokonywałem pieszo w Medyce i potem transport prywatny za 20zł/os od jakiegoś gościa który nas zaczepił (byliśmy w 10 osób) - 2 auta pod wskazany adres we Lwowie. Przejście do UA bez problemów w kilka minut, a powrót kilkadziesiąt minut - duża patologia xd
  • Odpowiedz