Wpis z mikrobloga

Mireczki podpowiedzcie, może ktoś był już w takiej sytuacji. Nie wiem czy to pasuje bardziej do #motoryzacja czy #prawo.

Miałem samochód, którego długo już nieużywałem bo koszt naprawy przekraczał wartość pojazdu. Więc stał sobie na parkingu między blokami w #warszawa wczoraj wybrałem się do niego żeby podjąć decyzje czy naprawiać czy dzwonić po złomiarza żeby go brał po cenie złomu ale samochodu już nie było.

Okazało się, że #strazmiejska go zabrała 2 miesiące temu i teraz w tej sprawie mam isc do zarządu dróg miejskich, w weekend nic tam nie załatwie a dziś juz nie jestem w stolicy i w najblizszym czasie nie bede, jutro bede tam dzwonił.

Wyczytałem, że po pół roku nieodebrany samochód przepada na rzecz miasta i w sumie gdyby taki miałbyć finał tej historii to było by ok ale z tego co czytam liczą 37zł za każdy dzień pobytu auta na parkingu gdzie go wywieźli + 500zł laweta za usunięcie. Samochód warty może 500zł.

Da sie tą sprawe rozwiązać żeby nic nie płacić? Czy jak temat zostawie teraz to za 4 miesiące przyjdzie mi rachunek na 500+180x37=7200zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie dostałem zadnego zawiadomienia listem ani nic że jest taka sytuacja :/

Wiem, że dalem ciała z tym, że tyle czasu stał ale czasu nie cofne, musze teraz jak najlepiej tą sprawe rozwiązać.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger: @Korwus: @futurepoland: @ripp1337: @snwptest: @pieczywowewiadrze:

Dodzwoniłem się do Wydziału Usuwania Pojazdów Zarządu Dróg Miejskich, nie udało mi się porozmawiać z urzędnikiem, z którym bezpośrednio mogę załatwić tą sprawę ale pogadałem z jakąś babeczką, która zajrzała w komputer i powiedziała, że do zapłaty jest 115zł i można go zabierać a opłaty za każdy dzień nie są naliczane. Więc to jest zupełnie co innego niż u nich na stronie (pic rel).

Jest
pawel_c - @bigger: @Korwus: @futurepoland: @ripp1337: @snwptest: @pieczywowewiadrze: ...

źródło: comment_ZkuTkPAr0pGRSVIKQ4IvkiAM7oLYBz5K.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pawel_c: Liscia chcesz? Chca Ci za 100 odddac auto a Ty kombinujesz,zeby nie odebrac. iksDE
Nalicza Ci pozniej jednak te olpaty i bedzie placz. Odbierz woz. Zabierz z niego co potrzebujesz i zadzwon na dowolny punkt zlomowania pojazdow albo lepiej skup. Przyjada. Wyplaca 200-800 zeta i heja.
  • Odpowiedz
@pawel_c no całe szczęście , odbieraj wóz ureguluj z urzędem a potem na spokojnie się zastanów co z nim zrobisz. na olx wystawienie pojazdu (nawet bez promowania ogłoszenia ) I tak jest płatne i to chyba 9-19 zł wiec może lepiej moto gratka - tam chyba mnie nic nie kosztowało. a możesz napisać jaki to wóz albo dać foto ?
  • Odpowiedz
@pawel_c stare merole z 1991 roku oba. bordo się sprzedał 2 tyg temu za niecałe 2k pln a srebrny w sierpniu 2015 za niecałe 7k , oba w dieslu , oba woły oba bez klimatyzacji , ale amortyzowane pięknie - za tym tęsknię .
  • Odpowiedz