Wpis z mikrobloga

@flito: dobrze, zrobiłeś. A Mirki będą Ci zarzucać, że jesteś cebulak bo były słąbe opinie, no #!$%@? XD To tak jakby iść do kanjpy i dostać zgnitego kurczaka i tego nie reklamować tylko dlatego 'bo przeciez slabe opinie' ;D pls
  • Odpowiedz
Jakie to #!$%@? polskie, że płacisz za tani hotel (w dodatku 4* w Grecji) , a potem oczekujesz złotych klamek, homara na kolacje i Jacka Danielsa w All Inclusive... Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że każdy kraj jest inny, w każdym kraju obowiązuje inna kultura i inne standardy. W Grecji ten hotel ma 4*, bo tam wg greckich standardów spełnia on standard greckiej czwórki. I argument, że w Polsce ten hotel nie miałby
  • Odpowiedz
@luke386: Tylko ze booking i pochodne strony corki nie mozesz porownac do ebaya.

A poza tym to sprawdzam autora:
- Zglosiles 'usterki' w hotelu?

Pewnie nie... Szkoda gadac ;) Takich sa na peczki. Najlepiej plakac i narzekac
  • Odpowiedz
@flito: Skanowanie dokumentow jest jak najbardziej legalne.
W Hiszpanii nie dostaniesz pokoju bez zeskanowania dowodu/paszportu, ale co ty wiesz podrozniku.
Odpowiem po raz anty gdyz juz sie wypowiadalem na ten temat.
JEST TO OBOWIAZKOWE DO BAZY DANYCH POLICJI, zarowno hotel jak policja ma prawo takie dane zbierac.

@R4vPL: Rezerwacja w systemie jest na booking, expedie itp. Mam Ci pokazac? ;) Dlatego ze te strony tez odpowiadaja za goscia w pewnym stopniu
  • Odpowiedz
@Sorcerer001: tak rezerwacja jest w booking, expedia, ale hotel (na pewno na booking, expedia nie jestem pewien) sam obciąża Ci kartę.
Są droższe (prowizja 20% na booking) i tańsze jednocześnie, bo porównywarki umożliwiają Ci zaoszczędzenie. Trochę paradoks ;)
  • Odpowiedz
@Sorcerer001: ok, co do skanowania mogę przyznać Ci rację. Aczkolwiek w mojej branży dostałem odgórne polecenie zakazu skanowania dokumentow.

PS: tworzę obszerne wyjaśnienie i sprostowanie, będę wszystkich wołał.
  • Odpowiedz
@taanzen: wiesz, że sądy a arbitraż z VISY/MasterCard to dwie różne rzeczy? Hotel podpisując umowę o terminal zgodził się na branie w takim arbitrażu udziału.
kolejny pseudoprawnik xD
  • Odpowiedz
@R4vPL: Nie, nie pozwalaja Ci zaoszczedzic. Booking i siostry to istny rak na raku.

Noc u mnie w hotelu srednio 80euro z biura. Przez booking taniej jak 135e nie widzialem ;)

Doszlo do tego ze ostatnio widzialem fakture kiedy to ta sama kategoria przez agenta ktory mial prowizji kolo 20%, tydzien byl tanszy o 50% niz przez booking... Ten sam tydzien, ten sam hotel, ten sam standard. Patrzylem z politowaniem
  • Odpowiedz
@Sorcerer001: w Polsce tez miało wejść coś podobnego ale nie weszło odnośnie chargeback. No nie wiem, mi się udało tylko raz taniej znaleźć poza porównywarkami - na strojnie accora. Z tym ze porównywarki pomagają znaleźć dobry hotel.
  • Odpowiedz
@flito: Gratuluje stulejo. Pokój hotelowy sie nie podobał i postanowiłeś wrócić do piwniczki? Poczekaj, jeszcze Cie oskarżą, bo nie wierzę, że hotel odpuści Ci 3k biorąc pod uwage fakt, że skorzystałeś zapewne z całego czasu pobytu.
  • Odpowiedz
@R4vPL: Nie znam treści umowy między hotelem a bankiem. Rozróżniam arbitraż od postępowania sądowego, ja pisałem o tym drugim. Czytanie ze zrozumieniem się kłania kolego.
  • Odpowiedz