Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaką macie opinie na temat booking.com? Chodzi mi głównie o to jak przebiegają rezerwacje. Tj. Czy po podaniu numeru karty było ok? Podobno kiedy hotele otrzymają ten numer robią sobie z nią co chcą. Czy jest możliwość wybrania innej formy płatności przy rezerwacji hotelu? Tak żeby obyło się bez podawania numeru? I jak wygląda ściąganie środków jeżeli hotel jest np w Pradze? Tj. Płace w PL czy CZK?
#kiciochpyta #podrozujzwykopem może #hotele #hotelarstwo #podroze
  • 13
  • Odpowiedz
@Smolaczeg: Ja nigdy nie miałem problemu. Na ogol jest tak,ze karta potrzebna jest jedynie do potwierdzenia rezerwacji, a płatność odbywa sie na miejscu, wiec wtedy możesz płacić albo karta albo gotówką. Jeżeli zapłacisz karta, to twój bank przeliczy to sobie po swoim kursie, a będzie on dla Ciebie z pewnością niekorzystny (w większości przypadków, albo jeżeli nie masz kinta walutowego). Jest adnotacja, ze hotel może zarezerwować na karcie srodki za pokój
  • Odpowiedz
  • 0
@Olibass mogę płacić albo z góry co jest tańsze albo w obiekcie ale różnica jest 100-250zl ( ͡° ʖ̯ ͡°). Boje się trochę że podam nr karty a potem będzie hulaj dusza i będą mnie obciążać za cokolwiek albo, że w bookingu to gdzieś wycieknie.
Czyli wnioskuje z Twojej wypowiedzi, że lepiej jechać z Polski już z wymieniana gotówką niż płacić na miejscu kartą(nie posiadając konta walutowego). Wiem
  • Odpowiedz
@Smolaczeg: nie peniaj, booking jest OK. z tego co pamiętam czasem chyba jest rezerwacja bez karty z płatnością na miejscu. często też można zrezygnować bez opłat do dnia przyjazdu. szukaj i patrz. korzystałem z bookingu kilka razy i zawsze bezproblemowo, ale też nie wybieram nor ze słabymi ocenami.
  • Odpowiedz
@Smolaczeg: też nigdy nie miałam nieprzyjemności, rezerwując na booking. Nic nigdy nie ściągnęli sami, zawsze płaciłam w hotelu gotówką. Przy ostatniej rezerwacji jest adnotacja, że jeżeli nie odwołam rezerwacji w bezpłatnym terminie, to 2 dni wcześniej, ściągną mi zaliczkę za 1 nocleg, a reszta na miejscu. Także wszystko przejrzyście.
  • Odpowiedz
@Smolaczeg: Przez ostatnie trzy dni zalatwialem hotele z booking w Holandii, Anglii i Belgii i zawsze bylo tak, ze rezerwowalem pokoj, podawalem nr karty aby zabezpieczyc rezerwacje i w kazdym przypadku placilem gotowka na miejscu, bez zadnej roznicy w cenie. Dziwne. W Austrii musialem zaplacic karta w euro i moj bank obciazyl mnie za to na poziomie 4,89/eur, gdzie kurs kantorowy to ~ 4,38. Wiec lepiej wymienic sobie gotowke w kantorze
  • Odpowiedz
@HcRulezzz: to zalezy od rezerwacji, bo moga ściągnac za 2 noce, ablo za caly pobyt, dowolnie - wszystko opisane jest w warunkach rezerwacji każdej.
  • Odpowiedz
@Smolaczeg: częściej rezerwuję przez BookApart, ale zasada jest ta sama, nie mogą ci ściągnąć z karty co chcą bo są ograniczeni przez prawo :P także spokojnie, możesz też zapłacić całą kwotę przelewem i nie podawać numeru karty, wszystko zależy od właściciela
  • Odpowiedz