Wpis z mikrobloga

1974, niemal trzydzieści lat po zakończeniu drugiej wojny światowej japoński podporucznik Hirō Onoda (z prawej) wręcza prezydentowi Filipin Ferdinandowi Marcosowi swój miecz na znak kapitulacji. W 1945 roku Onoda natknął się na amerykańskie ulotki o zakończeniu wojny, ale uznał je za podstęp wroga i kontynuował jednoosobowe działania wojenne przeciwko wojskom amerykańskim i filipińskim. Odnaleziony po 29 latach odmówił złożenia broni, dopóki z Japonii nie ściągnięto jego dowódcy z czasów drugiej wojny światowej, który wydał mu odpowiedni rozkaz.

Zapraszam na mój fanpage: https://www.facebook.com/krotkahistoriajednegozdjecia/

#fotografia #fotohistoria #historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu #iiwojnaswiatowa #japonia
Pobierz Resenbrink - 1974, niemal trzydzieści lat po zakończeniu drugiej wojny światowej japo...
źródło: comment_i6Vz9mnMTyBwwrhXchPRW9QuxtSWVbWt.jpg
  • 19
@Resenbrink: @Jade:
Ja się dziwię, że w Azji, gdzie ludzki życie ma sporo mniejsza wartość niż w Europie, nie został po prostu zastrzelony dla świętego spokoju. Chyba, że jego honorowe zachowanie zrobiło tak wielkie wrażenie na niedawnych wrogach.
@Resenbrink: Czytam Twoj FP i jest super!! Bardzo go lubie. Niektóre historie mocno utkwily mi w pamieci. Wczoraj użytkownik @rrdzony: dodał Twoj wpis skopiowany 1:1 bez podania źrodła. Nie posłużył sie też tzw. "prawem cytatu". Nic. Zero. Null. Sprawa zostal zgloszona do #administracja o naruszenie praw autorskich no ale bez echa. Przykre to jest że ktos podpisuje sie pod czyjąś cieżka praca, kopiujac ja i podpisujac jako swoja. Jest to
Pobierz agnea - @Resenbrink: Czytam Twoj FP i jest super!! Bardzo go lubie. Niektóre historie...
źródło: comment_V1b8H0sowlLad4lPyzpXPpAeevrQoLeT.jpg
@agnea: hej. To prawda, że nie podałem źródła za co @Resenbrink przepraszam. Nie było w tym jakiejś umyślności. Zobaczyłem ciekawy wpis na FB, pomyślałem "a, wrzucę na mirko". Gdy ktoś w komentarzach poprosił o źródło, to podałem. Niestety wtedy już nie mogłem edytować wpisu. Gdy spytano mnie, czy to moje, napisałem wprost, że NIE.

Więc myślę, że te epitety o złodziejstwie możesz sobie po prostu darować. W żadnym miejscu nie napisałem,