Wpis z mikrobloga

@vStitch: Jeśli masz 11 lat edukacji za sobą, śwadectwo ukończenia z normalnymi przedmiotami z zakresu liceum, to uderzaj do dyrektora liceum. Do tej osoby należy decyzja.
Decyduje liczba lat w szkole od piątego roku życia.
@WscieklySzynszyl ''Elektroniker für Maschinen- und Antriebstechnik'' - Czyli elektronik ze specjalizacją na ''silniki i maszyny elektryczne''. Wydaję mi się, że w Polsce takiego zawodu nie ma. Jeszcze trochę mi zostało do skończenia mojego Ausbildungu, całkiem dobrze sobie radze zarówno w szkole jak i w firmie - ale jakoś nie czerpie z tego przyjemności. Chciałbym spróbować czegoś innego. Mam w planach zrobienie matury i rozpoczęcie studiów w jakimś innym kierunku.
@smieszny_mirek: Odblokowałem :)
@chaberr: Masz racje, to dziwne. W Niemczech napewno miałbym lepiej, szkolnictwo na ''lepszym'' poziomie i wgl. wszystko super. Ale mam w Polsce dziewczynę z którą chciałbym jak najszybciej zamieszkać. A studiowanie w Niemczech dużo więcej by nas kosztowało, no i nie wiadomo czy dała by rade na tych studiach bo uczy się niemieckiego dopiero od roku i jest na poziomie A2. Poza tym zawsze mogę wrócić gdy