Wpis z mikrobloga

nie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@panjan1111: tyle lat na mirko, a mnie wciąż dziwi, że ludzi tak błądzą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie jest droga - pokrój sobie na frytki lub plasterki i upiecz razem z resztą. Ja skrapiam oliwą + tymianek i sól. mieszam i piekę do miękkości [to ważne, bo inaczej jest łykowata] w 150 lub 200 stopniach, zależnie od tego czy
@Sharley: i tak i nie. Ba bloga wrzucam co nieco, instagramu już za bardzo nie prowadzę. Jak coś przygotuję i nie uda mi się zrobić zdjęcia to nie ląduje na blogu, tylko co najwyżej tutaj ze zdjęciem robionym tosterem jak wyżej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na wątróbkę podawałam pewnie w pomidorach z kaszą gryczaną, ewentualnie w sosie na bazie masła klarowanego lekko zagęszczonym skrobią + majeranek -
@matra: Teraz myślę, że może to nie był przepis, tylko kilka pro-tipów chyba. Pamiętam, że wtedy w sumie zrobiłem po prostu z cebulą, a świta mi coś, że mówiłaś o jabłkach co wydawało mi się spoko. Ale mogę zmyślać. Pamięć już nie ta... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@matra: nie zapomnę Ci tego, nie zawołałas mnie do wątróbki (,) ale ze o 6 taki obiad robisz to podziwiam, u mnie rozruch szarych komórek trwa za długo :D