Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagu #rower mam pytanie dotyczące pewnego problemu. Przy swoim MTB zdecydowałem że zrobię sobie przełożenie 1x9. Nie przewidziałem tego że będzie mi spadał łańcuch gdy wywalę przednie przełożenie. Poszukałem informacji po internecie i rozwiązaniem było by zmiana zębatki Narrow Wide (nie jestem jakoś do końca do tego przekonany ) lub zakup prowadnicy i [taką znalazłem na allegro](http://allegro.pl/show_item.php?item=6544337865&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62) i moje pytanie brzmi. Czy taka prowadnica sprawdzi się czy lepiej poszukać zębatki Narrow Wide. Z drugiej strony szukałem na 1x9 38t ciężko znaleźć, chyba że inny rozmiar ale nie wiem jak się za to zabrać i policzyć. Sugerowałem się rozmiarem starej zębatki
  • 11
@Ricx: Według mnie taki napinacz trochę słaby jest, brakuje jakiejś prowadnicy na dole. Pewnie do swojej ramy nie masz możliwości zamontować czegoś innego, więc zębatka będzie zdecydowanie lepsza.
@kaktusx22: No ok, a powiedz mi jak dobrać ilość zębów bo nie bardzo orientuje się w tym temacie. Czy przód ma coś wspólnego z tyłem czy jest to obojętne. W starej wiem że rozmiar z przodu był 38T jednak NW ciężko dostać, najbardziej popularne 34/36T
Pewny na 100% nie jestem ale pewnie nie ma do różnicy, najwyżej będziesz musiał trochę łańcuch skrócić jak dasz mniejsza zębatkę. Można dostać 38T ale kosztują ok 200 zł. Na rowerowym są od renthala.
@Ricx: tutaj zachwalał tę zębatki. Standardowe są przystosowane do zrzucania i wrzucania łańcucha, a w takiej nie ma takiej konieczności. Zęby są na przemian szerokie i wąskie, tak żeby łańcuch jeszcze lepiej leżał.
Aczkolwiek coś mi się kojarzy, że po jakichś maratonach coś mówił, że i tak łańcuch spadał, ale nie pamiętam dokładnie, no i te filmy o zawodach mnie raczej nie interesują.