Wpis z mikrobloga

@Lisowczyk: Znowu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, 13 cali nie ma w tym przypadku znacznia, bo ważna jest rozdzielczość monitora. 13 calowy MacbookPro ma rozdzielczość 2560 na 1600 jeśli podzielisz ją na dwa to wychodzi po 1280x800 czyli dwa słabe monitory, tyle że ustawione w pionie. Spokojnie można na tym działać. Tym bardziej, że tak jak pisałem wcześniej rzadko potrzebuję używać dzielenia ekranu.
@saycool: ciągle mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, nic nie widzę na tych 13 calach podzieolonych jeszce na dwa... Idąc Twoim tropem rozumowania to lepiej kupić smartfona z 4k i podzielić go na 4 ekrany po 1k! i dzięki temu masz cztery różne ekrany, cóż za oszczędność! Nie myślałeś o tym? :) a wielkość przecież nie ma znaczenia... w końcu 4k...
@vasil: No ale jest za darmo wiec to nie głupoty. To, że potrzebujesz do tego sprzęt Apple to inna sprawa. Zawsze możesz złamać licencje i zainstalować na hackintoshu.
@saycool: po co dodatkowa klawiatura? kupujesz drugi monitor i jazda, sam tak korzystam i chwale. Najwyzej co bym zmienil to duzy monitor (ale nie za duzy) + soft do wirtualizacji okien w sensie, kiedy robie maksymalizacje, to okno laduje w ograniczonym polu.
Nie musi to byc drogi monitor, ja swoj kupilem za 65zl (na sprobowanie), a mialem juz wersje z duzym, dwoma, trzema, bez no i teraz opcja lapek + monitor.
@saycool: Co do używania 13", to tak, te ekrany z MBP są dobre, ale ja właśnie np. jestem już stary, wzrok nie ten i jakby mi ktoś zaproponował jako służbową maszynę 13" laptopa bez zewnętrznego monitora to bym pracodawcę zmienił;) Szkoda tylko, że Apple od jakiegoś czasu nie oferuje normalnego desktopowego komputera, tylko albo all in one, albo ledwo dyszący mac mini, albo śmietniczek za górę cebulionów.