Wpis z mikrobloga

Weźcie mnie ze sobą, możemy leżeć na jednym łóżku pod chemią żeby było taniej. Magik podzielił jeden ekran na dwa i mówi, że to to samo...


@Lisowczyk: Jezeli to monitor 21:9, to faktycznie mozna udawac, ze jest podzial na dwa 4:3.
  • Odpowiedz
@Mirabelia: podobnie jest z rozdzielczością - z laptopa przesiadłem się na 2560x1440 all-in-one, a potem jak zmieniałem komputer to już nie wyobrażałem sobie kupna tylko fullhd. Więc kolejny monitor to też 2560x1440 i jak nieraz siadam do monitora z fullhd to mi po prostu brakuje miejsca żeby wszystko było tak jak lubię ;)
  • Odpowiedz
@frogfoot: #!$%@? będzie udawało, przecież on pracuje na 13 calach xD Saycool napisał pare postów wyżej: "Ja też działam na 13 calowym rMBP, obraz jest super ostry i ogólnie jest ok"
  • Odpowiedz
Magik podzielił jeden ekran na dwa i mówi, że to to samo...


@Lisowczyk: No bo ma rację - ja mam np. telefon Samsunga, w którym mam 5 ekranów startowych, do tego mogę użyć funkcji wielu okien i odpalić np. 3 aplikacje na ekranie. W efekcie mam 5 x 3 ekrany po 5,6" każdy - tak to działa! #fucklogic
  • Odpowiedz
@Mirabelia: Ja do tej pory pracowałem na 24 calach w poziomie i 21 w pionie.
Tydzień temu zmieniłem i wstawiłem 34 cale ultrawide (z softwarowo dzielonymi proporcjami).
Trochę brakuje mi tego pionu, ale ogółem polecam!
  • Odpowiedz
@xspeditor: JESZCZE PODAJ PRZYKŁAD SPECJALNY, DLACZEGO DWA MONITORY SĄ LEPSZE XD bo on nie widzi różnicy.. pracując na 13 calowym... podzielonym jeszcze na dwa monitorze xD to jak porównywanie Ferrari do Ursusa 360 - przecież też jedzie.
  • Odpowiedz
@Lisowczyk: nie doczytalem XD

W kazdym razie widzialem u znajomego LG 21:9, chyba 28, albo 29 cali i tam taki podzial na dwa sprawdza sie swietnie, a przy tym na biurku znacznie wiecej miejsca, niz przy prawdziwych dwoch monitorach (nie mowiac juz o braku ramek etc).

Szkoda, ze na chwile obecna brak monitorow polprofesjonalnych za rozsadne pieniadze (pulap cenowy do 3k pln).
  • Odpowiedz
@saycool: #!$%@? jaki magik z Ciebie xD zaoszczędziłeś właśnie 2.5k, dzieląc jeden ekran na dwa. Oplułem się ze śmiechu

@Lisowczyk szkoda, że nie wie ci potrafi linux, wtedy by jeszcze więcej zaoszczędzil przy dzielenie ekranow
  • Odpowiedz